Çok sık optik illüzyon testleri çözen kişilerin bile zorlandığı bu resimdeki gizli hayvanı bulabilmek için yüksek IQ'ya sahip olmanın yanı sıra dikkati iyice toplamakta oldukça önemli. Optik illüzyon resminde saklı hayvanı sadece süper zekaya sahip insanlar bulabiliyor. Bu test için verilen süreniz tam 5 saniye olacak.

Yalnizca Yuksek Iqya Sahip Insanlar Bulabiliyor-1
Optik illüzyonlar dikkatimizi ve resimleri algılama şeklimizi ölçmektedir. Resimde saklanan nesneleri bulma illüzyonları da sevilen optik illüszyon testleri arasında yer almaktadır. Aşağıda yer alan optik illüzyon resmindeki gizli hayvanı 5 saniyede bulabilen kişilerin yüksek IQ'ya sahip oldukları ileri sürülüyor. Görsel zeka testinde ağaçlar ve kulübelerin yer aldığı bir resim bulunuyor.

Kızların elindeki alet çantasını görenler şaşırıp kalıyor Kızların elindeki alet çantasını görenler şaşırıp kalıyor

Yalnizca Yuksek Iqya Sahip Insanlar Bulabiliyor-2Resme net bir şekilde bakarsanız eğer, bir yerlerde saklanan fili göreceksiniz. Saklanan gizli fili tespit etmek için keskin bir zekaya ve iyi bir göze ihtiyacınız var. Göreviniz hayvanı beş saniye içinde bulmak olacak. Fili hızlı bir şekilde fark edebilmeniz zekanız ve görme yeteneğiniz için de iyi bir gösterge olabilmektedir. Ayrıca fili hemen görürseniz, saygılı ve sadık olarak nitelendirileceksiniz. Fakat yalnızca kulübeleri ve ağaçları görürseniz, bu "geleneğe değer verdiğiniz" anlamına gelmektedir. Fili bulmanın püf noktası, gerçek hayvandan ziyade minimalist bir taslağı aramak olacaktır. Yerde, saman kulübelerin arasına yerleşmiş ayakları ve ayak parmaklarını bulacaksınız. Bu arada filin vücudu kalan kuşlar ve ağaç tarafından ana hatlarıyla beliriveriyor. Bir ankete göre, insanların sadece %5,7'si önce fili görmüştür. Bright Side, Haziran 2021'de "Gerçek kişilik tipinizi ortaya çıkaran 12 bilmece" başlığıyla bir derleme dizisinin parçası olarak bu aldatıcı optik illüzyonu yayınlamıştı.