İnsanlık tarihinin en ölümcül bakteriyel enfeksiyonu olarak adlandırılıyor İnsanlık tarihinin en ölümcül bakteriyel enfeksiyonu olarak adlandırılıyor

Fakat bu trend uygulayanları sağlığından edebilmektedir. Hint yağı içip zayıflamak istiyorlar. Atv Ana Haber'de yer alan bir habere göre, Tiktok'un sağlığımızla oynayan trendleri arasına bir yenisi daha girmiş oldu. Hiçbir sorumluluğu olmayan sosyal medya yayıncıları yine uzmanı olmadığı konularda tavsiyeler vermeye devam ediyor. Takipçilerinin sağlığını tehlikeye sürüklemekten asla çekinmiyorlar. Hint yağı kabızlık ilaçlarında kullanılıyor fakat bunun doğrudan bilinçsizce içilmesi oldukça tehlike arz etmektedir.

Uzmanlar Tiktok Diyeti Konusunda Uyariyor-1
Hint yağının şüphesiz birçok faydası bulunmakta. Saça ve cilde iyi gelebilmektedir. Fakat sosyal medyanın son trendi Hint yağını içmek oldu. Uzmanlar bu noktada ciddi uyarılarda bulunuyor. Çünkü Hint yağının faydası değil zararı vardır. Zayıflamak ve detoks uğruna Hint yağı kullananlar bu konuda dikkatli olmalıdır. Çünkü Hint yağının bir çok tehlikesi bulunmaktadır. En büyük tehlikesinden bir tanesi ise karaciğer yetmezliği ve böbrek yetmezliği... Bu noktada uzmanlara kulak vermeli ve Hint yağını detoks amaçlı, kilo verme amaçlı kullanmamalıdır. Bu yöntemin oldukça zaralı olduğu konusunda uyarılarını yapmaya devam eden Diyetsiyen Esra Şahin, "Hint yağını bizler içmek için kullanmayız yaz etkileri olabilir. Özellikler karaciğer fonksiyonlarını bozabilir ve böbrek fonksiyonlarını bozabilir filotasyon ve sedimentasyona kadar bozabilir bu sebeple bizler tavsiye etmeyiz. Hint yağlarını şu anda kabızlık için düşünenler ve içenler var. Hint yağının müsil etkisi gösterdiğine dair düşünceler var.

Uzmanlar Tiktok Diyeti Konusunda Uyariyor-2
Zaten sağlıklı beslenme yöntemlerini şu an hayatımıza sokar, egzersizi de hayatımıza sokarsak kilo vermemiz hele ki yaz aylarında vücut aktivitemiz daha yüksek metabolizma hızımız daha yüksek olduğu için çok rahatlıkla kilo verebiliriz” şeklinde ifadeler kullandı.