FIFA kokartlı hakemimizden veda! Hakemliği bıraktığını açıkladı FIFA kokartlı hakemimizden veda! Hakemliği bıraktığını açıkladı

EURO 2024 turnuvasında heyecan dolu karşılaşmalar devam ediyor. Çeyrek finale yükselen takımlar belli oldu ve Türkiye de geçtiğimiz akşam oynanan maçta rakibi Avusturya’yı mağlup ederek son 16 turunu geçti ve çeyrek finale yükseldi. Büyük bir heyecanla takip edilen maçın galibi 2-1’lik skorla Türkiye oldu. Karşılaşmanın ardından UEFA’dan olaylı hamleler geldi. UEFA’nın resmi internet sitesinin Fransızca versiyonunda Türkiye yerine Avusturya’nın çeyrek finalist olarak gösterildiği görüldü.

MERİH DEMİRAL HAKKINDA SORUŞTURMA

Milli yıldızımız Merih Demiral, Avusturya-Türkiye maçında 2 gol kaydetmiş ve galibiyeti getirerek çeyrek final sevincini yaşatmıştı. Attığı gol sonrası ‘Bozkurt’ işaretiyle gol sevinci yapan Merih Demrai hakkında UEFA tarafından soruşturma başlatılmıştı. Demiral’ın yaptığı ‘Bozkurt’ işareti ‘uygunsuz hareket’ olarak nitelendirilirken UEFA’nın Demiral hakkındaki soruşturma kararına tepki yağdı.

Uefadan Bir Skandal Daha Ceyrek Finalist Olarak Turkiye Degil O Takim Gosterildi-1TÜRKİYE’YE YER VERMEDİLER

Merih Demiral hakkındaki soruşturma kararı ile eleştirilen UEFA’dan skandal bir hata geldi. UEFA resmi internet sitesinin Fransızca versiyonu olan sitede çeyrek final maçlarının yer aldığı bölümde Türkiye’ye yer verilmediği görüldü. Çeyrek final karşılaşmalarında Hollanda ile Cumartesi günü karşılaşacak olan Türkiye yerine Avusturya gösterildi. Bu durum Türk futbolseverlerin tepkisini çekti ve eleştiri yağmuruna tutuldu.