TurkNet’ten beklenmedik zam: Tam yüzde 65!

TurkNet internet abonelik fiyatı bugün itibariyle zamlandı. Fiyat artışının yüzde 65'e ulaşan seviyede olduğu görüldü.

TEKNOLOJİ 21.01.2023, 12:23
TurkNet’ten beklenmedik zam: Tam yüzde 65!

Ortalama internet hızının 35 Mbps olduğu Türkiye’de kullanıcılarına sunduğu ortalama 50 Mbps bağlantı hızı ile 2022’de de ilk sıraya yerleşen yerel internet hizmet sağlayıcılarından TurkNet, bugün abonelik fiyatlarına zam yaptığını açıkladı. İşte TurkNet 2023 internet abonelik fiyatı…

TurkNet internet abonelik fiyatı için yüzde 65’e varan zam!

TurkNet tarafından bugün bazı kullanıcılarına gönderilen mesajlara ve akabinde şirket tarafından yapılan açıklamaya göre internet abonelik fiyatı zamlandı. Bugüne kadar TurkNet altyapısı üzerinden GigaFiber kullanmak isteyen kişiler 139.90 TL ödüyordu. TurkTelekom altyapısı üzerinden alınan hizmetlerde ise fiyat 169.90 TL’ye çıkıyordu.

Fakat bugün itibariyle 139.90 TL olan GigaFiber fiyatı 229.90 TL’ye yükseldi. Benzer şekilde 169.90 TL olan farklı altyapı üzerinden alınan hizmet de artık 249.90 TL oldu. Tabii bu zammın an itibariyle uygulamaya konmadığını güncel başvurularda eski fiyatın listelendiğini görüyoruz.

Ancak kendisine bilgilendirme mesajı henüz iletilmemiş olmasına rağmen online işlemler kısmına giren kullanıcılar 10 aylık peşin ödeme yöntemi ile (cayma hakkının kullanımı durumunda kalan kullanım bedeli iade ediliyor) ödeme yapmak istediğinde zamlı fiyat üzerinden uygulanan indirimli bir planla karşılaşıyor.

Geçtiğimiz dönemde yapılan benzer fiyat artışlarında TurkNet mevcut abonelerini koruyarak bir süre zammı yansıtmamış, yalnızca yeni kullanıcılarından bu farkı talep etmişti. Fakat bu sefer direkt olarak fiyat farkı yansıtılacak gibi gözüküyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@