Zeytinin küflenmesini önlemenin yolu: Yalnızca 2 malzeme eklemek yetiyor Zeytinin küflenmesini önlemenin yolu: Yalnızca 2 malzeme eklemek yetiyor

Bir televizyon programında Suriyelilere vergi muafiyeti olduğuna dair bir iddia ortaya atıldı. Ortaya atılan bu iddia kısa sürede sosyal medyada da geniş yer bulurken kamuoyunda infiale sebep oldu. Suriyeli sığınmacılara vergi muafiyeti olduğuna dair iddia sonrasında sosyal medya ayağa kalkarken Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan bu iddiayla ilgili jet hızıyla açıklama geldi. Söz konusu iddianın asılsız olduğu belirtilirken Suriyeli sığınmacıların vergi konusunda herhangi bir muafiyet veya ayrıcalıkları olmadığı bildirildi.

SURİYELİ SIĞINMACILARA VERGİ MUAFİYETİ İDDİASI

Bir TV programında konuşulan ve kısa sürede gündem olan Suriyelilere vergi muafiyeti iddiası kamuoyunda infial yarattı. CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’in konuk olduğu bir TV programında ortaya atılan vergi muafiyeti iddiası sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Suriyeli sığınmacılara vergi muafiyeti olduğu, Suriyelilerin KDV/Emlak vergisi ödemedikleri yönündeki iddialar tartışma yarattı. Basındaki bu iddialara Cumhurbaşkanlığından açıklama geldi.

Suriyelilere Vergi Muafiyeti Iddialarina Jet Hizinda Yanit Cumhurbaskanligindan Aciklama Va-1SURİYELİLERE VERGİ MUAFİYETİ YOK

Tartışma yaratan iddia ile ilgili açıklama yapan ve bu iddianın asılsız olduğunu bildiren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, ‘Bir televizyon programında ortaya atılan ‘Suriyelilere vergi muafiyeti var. KDV/Emlak vergisi vermiyorlar’ iddiası doğru değildir. Türkiye’nin geçici koruması altındaki Suriyeli sığınmacıların vergi konusunda herhangi bir muafiyetleri veya ayrıcalıkları yoktur. Ayrıca ilgili birimler tarafından gerekli vergi denetimleri düzenli olarak yapılmaktadır. Kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialara itibar etmeyiniz.’ ifadelerine yer verdi. 

Suriyelilere Vergi Muafiyeti Iddialarina Jet Hizinda Yanit Cumhurbaskanligindan Aciklama Va-2