Muğla'nın Marmaris ilçesinde 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntının saat 12.11 sularında yaşandığı aktarılırken AFAD'dan depremle ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Depremin merkez üsü Marmaris ilçesi olarak açıklanırken çevre illerden de hissedilen sarsıntının yüzeye yakınlığı da korkuttu. AFAD'ın ardından Kandilli Rasathanesi'nden de Marmaris depremiyle ilgili bir son dakika açıklaması geldi.

MARMARİS'TE KORKUTAN DEPREM

Muğla'dan peş peşe deprem haberleri geliyor. Önceki gün Datça açıklarında meydana gelen ve büyüklüğü 4,1 olarak kaydedilen depremin ardından bugün Marmaris ilçesinde bir deprem yaşandığı aktarıldı. Merkez üssü Marmaris ilçesi olan depremin büyüklüğü ise 4.4 olarak kayıtlara geçti. AFAD'dan gelen son dakika bilgilendirmesinde depremin yerin 6.89 kilometre derinliğinde yaşandığı belirtildi. Depremin yüzeye yakınlığı korkuttu.

Özgür Özel; Bunun adı zam değil ihanettir Özgür Özel; Bunun adı zam değil ihanettir

Son Dakika Deprem Az Once Deprem Oldu Afad Son Depremler 9 Temmuz Sali-2KANDİLLİ RASATHANESİ'NDEN AÇIKLAMA

9 Temmuz 2024 Salı (bugün) saat 12.11 sularında meydana gelen Marmaris merkezli depremle ilgili bir son dakika açıklaması yapan Kandilli Rasathanesi, depremin derinliğini 31.4 kilometre olarak kaydetti. Muğla merkez ve Marmaris'in yanı sıra çevre illerden de hissedilen deprem vatandaşlara kısa süreli korku ve panik yaşattı.

Son Dakika Deprem Az Once Deprem Oldu Afad Son Depremler 9 Temmuz Sali-1İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Depremin ardından bir son dakika açıklaması yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, an itibarıyla olumsu bir durum olmadığını aktardı ve 'Muğla ili Marmaris ilçesinde 4.4 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili olarak AFAD ve kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.' ifadelerine yer verdi.