Erkeklerin seks sırasında kadınlara oranla yüzde 30 daha fazla orgazm olduğu gün yüzüne çıktı. Üstelik cinsel doruk noktasındaki cinsiyet farkı 18'den 100'e kadar her yaşta geçerli oldu. Uzmanlar bunun erkeklerin partnerlerine nasıl zevk vereceklerini bilmediklerini ve umursamadıklarını gösterdiğini dile getirdi.

Doğduğunuz gün karakterinizi etkiliyor! Doğduğunuz gün karakterinizi etkiliyor!

Seks Sirasinda Erkekler Bu Durumu Daha Fazla Yasiyor-1
The Sun'da yer alan bir habere göre, yaklaşık 25.000 kişiden alınan veriler, erkeklerin seks esnasında yüzde 70 ila 85 arasında orgazm olduğunu ortaya koydu. Fakat kadınlar bunu yalnızca yüzde 46 ila yüzde 58 oranında yaptıklarını ileri sürdüler; bu da neredeyse üçte bir oranında daha düşük. Indiana Üniversitesi'nden araştırmanın yazarı Dr. Amanda Gesselman, yetersiz cinsel eğitim, çok az ön sevişme ve biyolojik farklılıkların bu duruma sebep olabileceğini iddia ederken aynı zamanda erkek zevkini gözetme yönünde bir önyargı da olabileceğini belirtti. 

Seks Sirasinda Erkekler Bu Durumu Daha Fazla Yasiyor-2

Gesselman, "Orgazm farkı, kadınların cinsel tatmininin küçümsenmesi, önyargılı cinsel eğitim ve penetratif sekse vurgu gibi kültürel etkilere ve normlara bağlanabilir" ifadelerini kullandı. ABD'de bekarlar üzerinde yapılan bir araştırmada, kadınların yaşları ilerledikçe cinsel anlamda daha fazla tatmin oldukları, fakat orgazm uçurumunun büyüdüğü gün yüzüne çıktı.