Mahkeme, sanık Seçil Çiftçi'yi 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, babası Cemal Çiftçi'yi ise aynı suçtan müebbet hapis cezası almasına hükmetti. Tutuksuz yargılanan baba Çiftçi'nin tutuklanması kararı verildi.

İbrahim Tatlıses ağlayarak helallik istedi İbrahim Tatlıses ağlayarak helallik istedi

Sarkici Secil Ciftci Agirlastirilmis Muebbet Hapis Cezasi Aldi-1

MENFAATE DAYALI BİR GÖRÜŞME
İstanbul Sancaktepe'de elleri ve ayakları külotlu çorapla bağlı şekilde ölü olarak bulunan Semih Sevim cinayetine ilişkin eski sevgilisi olduğu iddia edilen Seçil Çiftçi ile cesedi birlikte ormanlık alana bıraktığı ileri sürülen babası Cemal Çiftçi'nin yargılandığı davada karar verildi. İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Seçil Çiftçi, tutuksuz sanık Cemal Çiftçi, vefat eden Semih Sevim'in müşteki ailesi ve tarafların avukatları hazır halde bulundu. Duruşmada beyanda bulunan Semih Sevim'in ablası Sevgi Aslan sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini ifade ederek, "Kardeşim keşke şuan yaşasaydı da Seçil'den neler çektiğini anlatabilseydi" ifadelerini kullandı. Semih Sevim'le daha önce menfaate dayalı bir görüşme gerçekleştirdiğini vurgulayarak savunma yapan Çiftçi, "Kendisine defalarca benimle görüşmemesini ve yoluna gitmesini söyledim. Benim hakkımda iftiralarda bulundu. Ben yaptığım olayın doğru olduğunu savunmuyorum ancak Semih beni rahat bırakmadı. Ben birisini öldürecek potansiyelde bir insan değilim. Beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum" dedi.

Sarkici Secil Ciftci Agirlastirilmis Muebbet Hapis Cezasi Aldi-2
“KARŞI TARAFTAN BİRAZ EMPATİ BEKLİYORUM”
Duruşmada, üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini ifade ederek savunma yapan sanık Cemal Çiftçi ise "Ben Semih Sevim'i yüz yüze hiç görmedim. Telefonla beni arayıp hakaretler ediyordu. Ben kaymakamlıktan emekliyim. Tasarlayarak öldürme suçlamalarını kabul etmiyorum. Tasarlayacak olsam iki oğlum var bu işi onlarla yapardım. Ben maktulü bir yeri kazıp gömmedim. Piknik alanına yakın bir yere bıraktım. Sanık Seçil benim evladımdır, hangi baba olsa aynı şeyi yapardı" şeklinde konuştu. Duruşmada beyanda bulunan müşteki avukatı, haksız tahrik hükümleri uygulanmaksızın cezalandırılması talebinde bulundu. Savunma yapan sanık avukatı ise olayın tasarlanarak gerçekleşmediğini, maktul Semih Sevim'in Çiftçi'yi rahatsız ettiğini, Çiftçi'nin kendini koruma amacıyla hareket ettiğini ve tahliyesi ile beraatını talep etti. Son sözü sorulan sanık Seçil Çiftçi, "Karşı tarafın söylediği her şeyi reddediyorum, pişmanım, karşı tarafın acısına saygı duyuyorum ama onlardan da biraz empati bekliyorum" ifadelerini kullandı. Sanık Cemal Çiftçi ise son sözünde, "Karşı taraf çocuklarına sahip çıksaydı böyle olmazdı, olayla alakam yoktur, beraatımı talep ediyorum" dedi.