Servet Yardımcı, TFF başkan adayı oldu Servet Yardımcı, TFF başkan adayı oldu

Samsunspor, teknik direktör Markus Gisdol'un ayrılmasının ardından Alman teknik adam Thomas Reis ile 1+1 yıllık sözleşme imzalayarak yeni bir döneme başladı. İmza töreni Nuri Asan Tesisleri'nde gerçekleştirildi ve törene Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, Futbol Direktörü Fuat Çapa, İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır ve Mali İşler Direktörü Koray Yalçın da katıldı.

Yeni teknik direktör Thomas Reis, imza töreninin ardından yaptığı açıklamada, "Samsun çok güzel bir şehir. Buraya geldiğim için mutluyum. Stadyumu, tesisleri ve Samsunspor Futbol Akademisi'ni gezdim, çok beğendim. Takımımızı başarıya taşımak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Taraftarlarımızın desteğiyle büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

Thomas Reis'in Kariyeri

Thomas Reis, teknik direktörlük kariyerine VfL Bochum'un kadın takımında başladıktan sonra kulübün rezerv takımında yardımcı antrenör olarak görev yaptı. Daha sonra VfL Bochum'un A takımının yardımcı antrenörlüğünü üstlendi ve UEFA PRO lisansına sahip olarak çalışmalarını sürdürdü. Reis, 2015-2016 sezonundan itibaren VfL Wolfsburg'a geçerek U19 takımının başına geçti ve Eylül 2019'a kadar bu görevde kaldı.

2019'da eski kulübü VfL Bochum'a dönerek A takımın teknik direktörlüğünü üstlenen Reis, 2021 yılında 2. Bundesliga şampiyonluğu yaşatarak takımını Bundesliga'ya çıkardı. Bundesliga'daki ilk sezonunda takımı ligde tutmayı başaran başarılı teknik adam, 2022-2023 sezonunda FC Schalke 04'ün başına geçti. Schalke'de de genç yeteneklere şans vererek ve ofansif futbolu benimseyerek dikkat çekti.

Thomas Reis'in, baskılı ve disiplinli futbol anlayışıyla tanınan bir teknik direktör olduğu bilinmektedir. Samsunspor'un gelecekteki başarıları için umut veren bir dönem başlatması beklenirken, Reis'in takım üzerindeki etkisi merakla beklenmektedir.