Özellikle dijital cihazların yoğun kullanımıyla beraber, gözlerinizi korumak hiç olmadığı kadar önemli hale gelmiştir. Günlük alışkanlıklarınızı biraz değiştirerek ve bu 3 tavsiyeye uyarak daha net bir görüşe ve daha sağlıklı gözlere etkili bir şekilde sahip olabilirsiniz.

LUTEİN VE ZEAKSANTİN İÇEREN BESİNLER TÜKETİN

Vücudumuz bunu üretmez, sadece bitkiler kendilerini güneş ışığının zararlarından korumak için üretirler. En çok ıspanak, kara lahana ve maydanozda bulunmaktadır.

YABAN MERSİNİ

Dondurulmuş olanı da olabilir. Antioksidandır ve gözdeki serbest radikallerin oluşturduğu zararı engellemek için oldukça etkilidir. Aynı zamanda hafızayı da güçlendirmektedir.

Flirt varyantı belirtileri! Koronanın yeni varyantı için kritik uyarı Flirt varyantı belirtileri! Koronanın yeni varyantı için kritik uyarı

AVUÇ İÇİ METODU

Avuçlarınızı birbirine sürterek ısıtın ve gözlerinizin üzerine kapatıp, rahatlayın. Tamamen siyah görmeye çalışın. Bu beyninize kapan ve görmemi iyileştir emri vermektedir.

Günümüz dijital çağında, ekranlara uzun süre maruz kalmak göz sağlığımızı olumsuz etkilemektedir. Sağlıklı gözler için alabileceğiniz basit ama oldukça etkili önlemlerle, görme yeteneğinizi güçlendirebilirsiniz. Özellikle dijital cihazların yoğun kullanımıyla beraber, gözlerinizi korumak hiç olmadığı kadar önemli hale gelmiştir. Günlük alışkanlıklarınızı biraz değiştirerek ve bu 3 tavsiyeye uyarak daha net bir görüşe ve daha sağlıklı gözlere etkili bir şekilde sahip olabilirsiniz.