Balgam ve öksürükten eser bırakmıyor! Akciğerleri yeniden doğmuş gibi yapıyor

Uzmanların da tavsiye ettiği, akciğerler için detoks etkisi gösteren besinleri sizin için bir araya getirdik. Lafı fazla uzatmadan akciğerleri arındıran besinler ve faydalarını sıralıyoruz.

SAĞLIK 24.01.2023, 15:32
Balgam ve öksürükten eser bırakmıyor! Akciğerleri yeniden doğmuş gibi yapıyor

Akciğerlerin sağlığı en az kalp ve beyin sağlığı kadar önemli. Çünkü akciğerlerin çalışmaması yaşamın sonu anlamına geliyor. Bu denli önemli olan bir organın yıpranmaması için dış etkenlerden mümkün olduğunca uzak tutmalı, toksinlerden arındırmalıyız. İşte tam da bu noktada size yardımcı olacak bazı gıdalar mevcut. Uzmanların da tavsiye ettiği, akciğerler için detoks etkisi gösteren besinleri sizin için bir araya getirdik. Lafı fazla uzatmadan akciğerleri arındıran besinler ve faydalarını sıralıyoruz.

SARIMSAK

SARIMSAK 

Sarımsak, solunum sisteminin en önemli organı olan akciğerlerin tam kapasiteyle çalışmasına destek oluyor. İçinde birçok vitamin ve mineral barındıran bu sebze akciğer kanserine karşı vücudu koruyor. Ayrıca çiğ sarımsak akciğeri doğal bir antibiyotik görevi göstererek toksinlerden arındırıyor.

ZENCEFİL

ZENCEFİL 

Akciğerleri temizlemek için gücünden faydalanmamız gereken bir diğer besin de zencefil. Bu güçlü gıda, vücut için tehlike oluşturacak tüm toksinleri vücuttan atıyor. Çay olarak demleme şeklinde tüketilebileceği gibi suyun içinde bir tutamı bekletilerek de tüketilmesi akciğerlerin temizlenmesine katkı sağlıyor.

KEREVİZ

KEREVİZ 

Kereviz, kanserojen pek çok maddenin oluşmasında negatif etkiye sahip. Akciğerlerde oluşacak her türlü hastalık için koruyucu etki gösteriyor. Mevsiminde haftada iki kez tüketildiğinde sigaranın vücutta oluşturduğu toksinleri komple vücuttan atıyor.

KEÇİBOYNUZU

KEÇİBOYNUZU 

Akciğerleri temizleyen ve akciğer kanserinden koruğu araştırmalarla kanıtlanan keçiboynuzu, vücutta detoks etkisi oluşturuyor. Ayrıca bu vitamin zengini besin, astım ve benzeri akciğer hastalıklarının iyileşmesine de destek oluyor.

TERE

TERE 

Akciğerlerde kontrolsüz hücrelerin oluşmasını engelliyor ve kansere karşı vücudu koruyor. Tere, yeşil yapraklı gıdalar arasında akciğerleri en iyi temizleyen besinler arasında ilk sırada yer alıyor.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ 

Vücudun oluşturduğu serbest radikallere karşı savaşarak akciğerleri koruyor. Güçlü bir antioksidan olan üzüm çekirdeği, vücudun ihtiyacı olan gereksinimi sağlıyor ve akciğer kanserine karşı da koruyucu etki gösteriyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@