Emekli maaşı zammını belli olması sonrası PTT de kolları sıvadı. Acil nakite ihtiyacı olanlar için PTT‘den yeni ödeme başladı. Sadece emeklilere yönelik ödeme yapan PTT, 50.000 TL’ye kadar düşük faizli emekli kredisi verecek. PTT ve aktif bank iş birliği ile verilecek olan emekli kredisi kampanyasında faiz oranları da belli oldu. Peki PTT emekli kredisi geri ödemesi kaç ayda yapılacak? PTT emekli kredisi faiz oranları ne?

Depoları doldurun! Akaryakıta OKKALI bir ZAM geliyor Depoları doldurun! Akaryakıta OKKALI bir ZAM geliyor

PTT EMEKLİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

PTT ve Aktif Bank‘ın işbirliğiyle sadece emeklilere yönelik başlatılan yeni kredi kampanyasında üst limit 50.000 TL olarak belirlendi. 80 yaş altı tüm emekliler bu kredi kampanyasına dahil olarak nakit destek alma fırsatına sahip oluyor. Emekli kredisi %3,19 faiz oranıyla verilirken aynı zamanda 12 ay geri ödemeli olarak Sunuluyor. Emekliler bu krediden yararlanmaları durumunda toplam 64.477 TL’lik geri ödeme yapıyor. Bu ödeme miktarı da bankalara oranla çok daha düşük ve emekliler için son derece avantajlı.

Pttden Emekliye Jest 50 Bin Tl Odeme 4A 4B 4C Emeklisine Verilecek 2

PTT EMEKLİ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Acil paraya sıkışan nakit ihtiyacı olan emekliler için başlatılan PTT emekli kredisi kampanyasında başvuru işlemleri son derece kolay. TÇ kimlik kartı ile birlikte PTT şubelerine giderek ya da Aktifbank’ın online başvuru işlemlerini kullanarak emekli kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Nakit paraya ihtiyacı olan tüm emekliler için geçerli kampanya 31 Temmuz tarihine kadar devam edecek. SSK BAĞ-KUR ya da memur emeklisi fark etmeden emekliler başvuru yaparak bu fırsatı değerlendirebilecek. Emekliler için ayrıca üç ay ödeme erteleme fırsatı da sunuluyor. Yani emekli kredisi kullananlar, tercih etmeleri durumunda ödeme planında ertelemeye gitme şansına da sahip olacak. Nakit paraya ihtiyacınız varsa son başvuru tarihini kaçırmadan PTT’nin bu fırsatını değerlendirebilirsiniz.