Bakanlık çatışmada 2 teröristin de etkisiz hale getirildiği haberini açıkladı.
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bir askerin şehit olduğunu kaydetti.

Pence Kilit Bolgesinde Uzman Cavus Cebrail Acar Sehit Dustu-1

Pirinç pilavının lapa olmasını önleyen tüyo; 2 dilim eklemek yetiyor Pirinç pilavının lapa olmasını önleyen tüyo; 2 dilim eklemek yetiyor

MSB'den yapılan bir açıklamada, bugün bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan temasta Uzman Çavuş Cebrail Acar'ın şehit olduğu, temas esnasında 2 teröristin etkisiz hale getirildiği kayıtlara geçti. Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." İfadeleri kullanıldı. Uzman Çavuş Cebrail Acar'ın (33) şehit olduğu haberi Ereğli ilçesi Cahı Mahallesi'nde yaşayan ailesine yetkililer tarafından verildi. Haberin sonrasında şehidin evine Türk bayrakları asıldı. Evin önünde sağlık ekipleri de hazır durumda bekledi. Şehit Acar'ın evli ve 2 çocuk babası olduğu bilgisi edinildi.

Pence Kilit Bolgesinde Uzman Cavus Cebrail Acar Sehit Dustu-2Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler de Uzman Çavuş Cebrail Acar'ın şehit düşmesi sebebiyle yayımladığı mesajda, şu ifadeleri kullandı: "Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim."