2024 Avrupa Şampiyonası’nda mücadelesine devam eden A Milli Futbol Takımımız, çeyrek finale yükselen takımlar arasında yer aldı. Cumartesi akşamı Hollanda ile çeyrek final mücadelesine çıkacak olan Milli Takımımızın yıldız oyuncusu Merih Demiral’ın Avusturya maçında attığı golden sonra yaptığı ‘Bozkurt’ işaretli sevinç siyaset gündeminde de geniş yer buldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Merih Demiral’ın gol sevincinin ardından yaptığı ‘Bozkurt’ işaretini yorumladı. Özel’in yorumu sırasında isim vermeden Deniz Naki’yi hatırlatması ise gündem oldu.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN BOZKURT İŞARETİ YORUMU

A Milli Takımımızın 2 Temmuz akşamı Avusturya ile oynadığı son 16 turu maçında Milli yıldızımız Merih Demiral’ın attığı golden sonra yaptığı bozkurt işareti dünya basınında geniş yankı bulmuştu. Tartışılmaya devam eden bozkurt işaretli gol sevinci siyaset gündeminde de ilk sıralarda yer alıyor. CHP lideri Özgür Özel de bu konu hakkında yorumunu dile getirdi. Özel, ‘Biz bu işaret konusunda özgürlükçüyüz’ derken isim vermeden Deniz Naki’yi hatırlattı.

Ozgur Ozel Bozkurt Isaretini Yorumladi Deniz Nakiyi Hatirlatti-1‘ZAFER İŞARETİ YAPAN SPORCUMUZ LİNÇ EDİLMİŞTİ’

Milli yıldızımız Merih Demiral’ın Avusturya maçındaki bozkurt işaretli gol sevinci UEFA’nın radarına alınmış ve UEFA, bozkurt işaretini ‘uygunsuz hareket’ olarak nitelendirerek Merih Demiral hakkında soruşturma başlatmıştı. Bu konu tartışılmaya devam edilirken CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den dikkat çeken bir yorum geldi. CHP Genel Merkezi’nde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı ağırlayan CHP lideri Özel, UEFA’nın gol sevincini yaşarken kullandığı işaretten dolayı böyle bir soruşturma başlatmasını doğru bulmadıklarını söyledi ve ‘Biz bu işaret konusunda özgürlükçüyüz. Ancak bundan birkaç yıl önce bir sporcumuz zafer işareti yapınca, bugün bu işaretin özgürlüğünü savunanlar tarafından linç edilmişti. Onları da kendi tutarlılıklarını sorgulamaya davet ediyoruz.’ diye de ekledi. 

Mustafa Sarıgül video olayı hakkında açıklama yaptı! Ortalığı karıştıran görüntüler Mustafa Sarıgül video olayı hakkında açıklama yaptı! Ortalığı karıştıran görüntüler

Ozgur Ozel Bozkurt Isaretini Yorumladi Deniz Nakiyi Hatirlatti-2İSİM VERMEDEN DENİZ NAKİ’Yİ HATIRLATTI

Özgür Özel’in isim vermeden hatırlattığı sporcu bir dönem Amedspor’da forma giyen Deniz Naki. Oynadığı bir maçta zafer işareti yapan Deniz Naki, hem bu işaret hem de sosyal medya paylaşımlarından dolayı ömür boyu futboldan men edilmişti. Daha sonra Türkiye’den ayrılan Deniz Naki, futbol kariyerini yurt dışında devam ettirmişti.