Saf Pırlanta: Kalite ve Özgünlüğün Adresi Saf Pırlanta: Kalite ve Özgünlüğün Adresi

Çekişmeli geçen U16 Erkekler Basketbol Ligi maçında Winner Spor'un 52-50 galibiyeti sonrasında yaşanan gerilim, tebrik etmek için rakip oyuncuların yanına giden İnegöl Atlas Spor oyuncuları arasında patlak verdi. İddiaya göre, Winner Spor oyuncularının saldırısına maruz kalan İnegöl Atlas oyuncusu Yusufcan Değirmenci, çenesine aldığı darbe sonucunda dişlerini kırdı. Olay, seyircilerin cep telefonu kamerasına anbean yansırken, tarafların arasını hakemler ve antrenörler zor ayırdı.

İnegöl Atlas Spor Kulübü, olayın ardından yaptığı açıklamada, "20 Ocak 2024 tarihinde Çekirge Spor Salonu'nda oynadığımız U-16 Erkekler Basketbol maçının bitiminde maçı 2 sayı farkla kazanan rakip oyuncuların saldırısına uğradık. Haberlerde olduğu gibi olayın Kestel Belediyespor ile ilgisi bulunmamaktadır. Kulüp olarak yaşananları federasyonun kararına bırakarak, benzer olayların yaşanmaması için gereken disiplin önlemlerini alacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz," dedi. Betvole

Yusufcan Değirmenci'nin sağlık durumu iyi olup, tedavisinin devam ettiği belirtilirken, Winner Spor'un yöneticileri olaydan duydukları rahatsızlığı dile getirerek, sorumlularla ilgili disiplin işlemlerine başladıklarını açıkladı. Spor camiası, bu tür olayların sporun ruhuna aykırı olduğunu belirterek benzer durumların önlenmesi için gerekli önlemlerin alınmasını talep ediyor.

Fair Play İlkesi Unutulmamalı

Olayın ardından spor camiasından gelen tepkilerde, fair play ilkesine vurgu yapılarak benzer olayların yaşanmaması için sporculara ve kulüplere önemli sorumluluklar düştüğü belirtildi. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun da konuyla ilgili bir soruşturma başlattığı ve gerekli disiplin kararlarını en kısa sürede açıklayacağı öğrenildi.