Merih Demiral'ın Türkiye-Avusturya maçında attığı golden sonra yaptığı bozkurt işareti gündem olmuş ve UEFA Demiral hakkında soruşturma başlatmıştı. UEFA'nın skandal soruşturma kararının ardından bir skandal karar da Demiral2a verilen ceza oldu. Merih Demiral'a yaptığı bozkurt işareti sebebiyle 2 maç ceza verildi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bu cezaya itiraz için CAS'a gidecek. 

UEFA'DAN PEŞ PEŞE SKANDAL KARARLAR

Milli futbolcumuz Merih Demiral, EURO 2024 son 16 turu maçında rakibimiz Avusturya'ya karşı oynadığımız maçta attığı golden sonra bozkurt işaretiyle gol sevinci yapmıştı. Demiral'ın bozkurt işaretli gol sevinci gündemde geniş yankı buldu. UEFA, bozkurt işaretini 'uygunsuz hareket' olarak nielendirdi ve Milli yıldızımız Merih Demiral hakkında soruşturma başlattı. UEFA'dan bir skandal karar daha geldi ve Merih Demiral'a 2 maç ceza verildi.

Merih Demiral Ceza Aldi Uefadan Skandal Karar Tff Hemen Harekete Gecti-1MERİH'E 2 MAÇ CEZA

2 Temmuz Salı akşamı ekrana gelen Türkiye-Avusturya maçında attığı gollerle Milli Takımımızı çeyrek finale taşıyan Merih Demiral, gol sevinci sırasında yaptığı bozkurt işaretiyle dünya spor manşetlerinde geniş yer bulmuştu. UEFA, Merih Demiral'a yaptığı bozkurt işareti sebebiyle 2 maç ceza verdi. TFF'den konuyla ilgili yapılan açıklamada; 'Cezaya itiraz için CAS'a gidiyoruz' ifadeleri yer aldı.

Merih Demiral Ceza Aldi Uefadan Skandal Karar Tff Hemen Harekete Gecti-2BELLINGHAM 1 YIL ERTELEMELİ 1 MAÇ CEZA ALMIŞTI

TFF, bu sabah saatlerinde yerli ve yabancı avukatlar tarafından hazırlanan ve tam 30 sayfadan oluşan savunma dosyasını UEFA Disiplin Kurulu'na göndermişti. Söz konusu savunma dosyasında daha önce yaşanmış çok sayıda örnek yer alırken yapılan bozkurt işaretinin Anadolu, Orta Asya ve dünyanın çok sayıda yerindeki Türk kökenli halkarın bin yıllık simgesi olduğuna vurgu yapıldı. Öte yandan Merih Demiral2a verilen ceza sonrası akıllara Slovakya yedek kulübesine cinsel organını tutarak hareket çeken İngiliz futbolcu Jude Bellingham geldi. Bellingham'a bu hareketinden dolayı 1 yıl ertelemeli olarak 1 yıl ceza verilmişti. 

Ergin Ataman’dan Fenerbahçe’ye; Benim tek yaptığım onları yenmek Ergin Ataman’dan Fenerbahçe’ye; Benim tek yaptığım onları yenmek