Milyonlarca memur ve emeklinin heyecanla beklediği Temmuz 2024 memur ve emekli maaş zammı belli oldu. İşte yeni Zamlı maaş tablosu…

Emekli ve memur milyonlarca vatandaş Türkiye İstatistik Kurumu tarafından bugün açıklanacak enflasyon verilerine adeta kilitlenmişti. TÜİK Az önce son dakika açıklaması ile Haziran 2024 enflasyon oranlarını duyurdu. Peki enflasyon yüzde kaç çıktı? Temmuz 2024 memur ve emekli maaş zammı ne oldu?

HAZİRAN 2024 ENFLASYON ORANLARI BELLİ OLDU

Milyonlarca kişinin Büyük bir merakla beklediği Haziran 2024 enflasyon verileri az önce Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı. Türkiye'nin açıklamasına göre Haziran ayında enflasyon yıllık bazda %71.6 aylık bazda ise %1.64 artış kaydetti.

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI SON DAKİKA

Haziran ayı Enflasyonun açıklanması ile birlikte SSK ve bağ-kur emekli maaş zammından NETLİK kazandı. Türkiye'nin açıkladığı Haziran ayı enflasyonu eklendiğinde 6 aylık enflasyon oranı, % 24,36 oldu. SSK ve bağ-kur emeklisi için maaş zammı Böylelikle belli oldu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan refah Payı açıklayabilir. Açıklaması halinde bu rakamın üstüne refah Payı da eklenecek. Memur emeklisi için ise enflasyon farkı ve toplu iş sözleşmesi ile birlikte Temmuz 2024 maaş zammı %19.36 oldu.

Temmuz Ayi Kabine Toplantisi Icin Tarih Ve Saat Geldi Emekli Ve Memur Nefesini Tuttu Mujde-1

Kağıt Havlu ve Tuvalet Kağıdı BİM’de İndirimde! Yeni Fiyatları Gören Kapış Kapış Alıyor Kağıt Havlu ve Tuvalet Kağıdı BİM’de İndirimde! Yeni Fiyatları Gören Kapış Kapış Alıyor

MEMUR MAAŞ ZAMMI TEMMUZ 2024

Memurlar da memur emeklisi gibi 6 aylık enflasyon farkı ve toplu iş sözleşmesi zammı alıyor. Memur maaş katsayısı aynı zamanda birçok veriyi yakından ilgilendiriyor. Bugün açıklanan enflasyon verisi ile birlikte memur maaş zammı %19.36 oldu. Memur ve memur emeklisine Bu yıl refah Payı verilmesi beklenmiyor.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI AÇIKLANDI

Temmuz 2024 en düşük emekli maaşı da belli oldu. Eğer yeni bir güncelleme yapılmazsa en düşük emekli maaşı yılın ikinci 6 aylık döneminde 12.500 TL olarak ödenecek.