Amerikalı ünlü rapçi, Türk fenomeni böyle dolandırdı!

Amerikalı rap sanatçısı Ronny J, sosyal medya hesabı üzerinden mesajlaştığı tasarımcı Leventcan Ülkebay’a bir ayakkabı sipariş etti. Sosyal medyadan yaptığı ayakkabı tasarımı paylaşımları sayesinde kısa sürede popüler olmayı başaran Ülkebay ise ünlü sanatçı için tasarladığı ayakkabıyı Miami’ye göndermesine rağmen ayakkabı karşılığı olan 800 Doları (yaklaşık 15 bin 46 TL) alamadığını iddia etti.

MAGAZİN 25.01.2023, 11:46
Amerikalı ünlü rapçi, Türk fenomeni böyle dolandırdı!

Amerikalı rap sanatçısı ve Müzik Yapımcısı Ronny J, sosyal medyada yaptığı tasarım paylaşımlarla fenomen hale gelen Leventcan Ülkebay’ın kendisi için bir ayakkabı tasarlamasını istedi. Genç fenomen, Amerikalı sanatçının özel tasarım siparişini Maltepe’deki atölyesinde yaklaşık 2 haftada tamamlayarak Miami’ye gönderilmesi için kargoya verdi. Kısa süre sonra ayakkabıları alan Ronny J, fotoğraf çekerek tasarım ayakkabılarını sosyal medyada paylaştı ancak ayakkabının ücreti olan 800 Doları genç fenomene göndermedi.Ülkebay’ın mesaj yoluyla ücret talep etmesi üzerine ise hakaretler savurdu.

“MESAJLARIMA CEVAP VERMEDİ”

2

Maltepe’deki çalışma atölyesinde ürünleri tasarlayan genç fenomen Leventcan Ülkebay, “İlk başta hem sevdiğim hem de ünlü birinin böyle bir siparişte bulunması beni mutlu etti. Ronny J’nin siparişini hevesle 2 hafta içerisinde tamamladım. Bu süreçte zaten iletişim halindeyiz. En başta fiyatta anlaşmıştık. Ücreti gönderdiğinde ayakkabıyı göndereceğimi söyledim. Kendisi ise önce ayakkabıyı göndermemi istedi. Ben de ünlü olması durumunu göz önüne alarak gönderdim. Kargo ücretini bile ben ödedim. Kargo ulaştı. Ronny J, tasarladığım ayakkabıları giyerek sosyal medyada paylaşım yaptı. Ben de mesaj atarak anlaştığımız rakam olan 800 Doları göndermesini istedim ancak mesajlarıma cevap vermedi" dedi.

4

Ayakkabıyı göndermesine rağmen ücretini almadığını sosyal medya hesabından paylaştığını dile getiren Ülkebay, "Bu durumu video yaparak sosyal medyada paylaştım. O da yorum atarak onu karalamaya çalıştığımı söyledi. Yaklaşık 2 ay gibi bir süre oldu. Henüz ödeme alamadım. Sağlık olsun artık yapacak bir şey yok” diye konuştu. (İHA)

1 kapak

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@