Kendinizde, Ailenizde, Topluluğunuzda ve Dünyada Şiddetin Sona Ermesi: Gerçek Huzur

Gerçek Huzur hem ruhsal rehberliğin derin bir çalışması hem de barışçıl içsel değişim ve küresel değişim için pratik bir rehberi olarak yayınlanmıştır.

KÜLTÜR SANAT 25.02.2020, 14:42
Kendinizde, Ailenizde, Topluluğunuzda ve Dünyada Şiddetin Sona Ermesi: Gerçek Huzur

Gerçek Huzur hem ruhsal rehberliğin derin bir çalışması hem de barışçıl içsel değişim ve küresel değişim için pratik bir rehberi olarak yayınlanmıştır. Bu kitap, Thich Nhat Hanh'ın köklü şiddet krizine, çaresizliğe, mağduriyet ve korku duygularına verdiği cevaptır. Dünyaca ünlü bir yazar, bilim adamı, ruhani lider ve Zen Budisti olarak Thich Nhat Hanh, barış ve Budizm için en görünür, saygı duyulan aktivistlerden biridir. Memleketi Vietnam'da iki savaş yaşamış olmasının da etkisiyle, bireysel düşüncelerin iç şiddetinden kişilerarası ve uluslararası saldırganlığa kadar her türlü çatışmayı önlemek için çalışmaktadır.

Şimdi, bu yeni kitapta, belki de bugüne kadar ki en önemli çalışmasında, ilham verici hikâyeler, meditasyon uygulamaları ve öğrenme yolunda nasıl doğru eylemlerde bulunacağımızı bize göstermek için Thich Nhat Hanh, vizyoner anlayışının güzel bir karışımını sunuyor.

Bu kitap tüm inançlardan olan insanlara hitap ediyor. Dünyaya gerçek huzuru yaymayı hedefliyor.

Thich Nhat Hanh, ister aşırı yoğun duygularla, ister zorlu durumlarla uğraşın, ister kişilerarası ve uluslararası çatışmaları yönetin, Buda'nın 2.600 yıllık geleneksel bilgeliğine ve diğer kutsal kitaplara dayanıyor. Bize, düşüncelerimize ve yaşamlarımıza daha derinlemesine bakmayı öğretiyor, böylece onları daha iyi bir şeye dönüştürmek için ne yapmamız gerektiğini ve ne yapmamamız gerektiğini bilebiliriz. Cesaret, şefkat ve samimiyetin birleşimi ile bize bir fark yaratabileceğimizi söylüyor. Çaresiz değiliz; burada ve şimdi aradığımız huzuru yaratabiliriz.

Thich Nhat Hanh Hakkında

Thich Nhat Hanh, 1960'larda Vietnam'daki savaşın ortasında barış bulma çabalarıyla dünya çapında bilinir. Aktivizmi daha sonra onu 1967 yılında Nobel Barış Ödülü'ne aday gösteren Martin Luther King, Jr. ile bir dostluğa götürdü. Yıllarca eğitim verdikten sonra Vietnam'daki manastırına dönen Zen ustası Thich Nhat Hanh, barış ödülüne layık görüldü. Ödülü, Schengen Barış Vakfı tarafından Lüksemburg'da açıklandı. Beden ve zihin için sağlığı iyileştiren insanlara yönelik yıllık ödüller kategorisi olan “Üstün İç Huzur” ödülüne layık görüldü. 93 yaşında olan Thich Nhat Hanh, ödül törenine bizzat katılamadı, ancak manastırından iki keşiş onun adına ödül almaya katıldı.

Sola Unitas Yayınları Hakkında

Sola Unitas Yayınları ağırlıklı olarak Psikoloji, Aile-Çocuk, Felsefe ve Gelişim alanlarında dünyadaki önemli kitapların Türkçe’ye kazandırılmasını sağlayan sektör lideri bir yayınevidir. Sola Kidz markasıyla özellikle öğrenme engeli yaşayan çocuklar için çeviri kitaplar yayınlamaktadır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@