Sınav Sisteminde Değişiklik Yapıldı! Milli Eğitim Bakanlığı Açıklama Yaptı! Sınav Sisteminde Değişiklik Yapıldı! Milli Eğitim Bakanlığı Açıklama Yaptı!

Rize’deki bir kız meslek lisesinde öğrenci, öğretmen ve velilerin şikayet dilekçesi ortalığı aya kaldırdı. Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne iletilen şikayet dilekçesinde lisede 26 yıldır memur olarak görev yapan H.T. isimli şahsın bazı öğrencileri taciz ettiği iddiaları yer aldı. Yapılan şikayetler üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü H.T.’yi açığa aldı. Şüpheli şahıs hakkında Valilik tarafından soruşturma başlatıldı.

26 YILLIK MEMUR HAKKINDA SKANDAL TACİZ İDDİASI

Rize merkezdeki bir kız meslek lisesinde 26 yıldır memur olarak görev yapan H.T. isimli şahıs hakkında taciz iddiaları dolayısıyla şikayet yağdı. Lisedeki öğrenciler, öğretmen ve veliler H.T. hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayette bulundu. Yapılan şikayetler üzerine harekete geçen Milli Eğitim Müdürlüğü, H.T.’nin açığa alındığını duyurdu.

ŞÜPHELİ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Okuldaki öğretmenlerin konuyla ilgili 10 Haziran tarihinde okul müdürüne dilekçe verdiği öğrenildi. Söz konusu okulda memur olarak çalışmakta olan H.T.’nin kız öğrencilere taciz boyutuna varan bedensel temaslarda bulunduğu ve kendisine yıllardır yapılan uyarı ve şikayetlere rağmen bu tavrını devam ettirdiği belirtildi. Bu olay sosyal medyada da yayılırken tepkiler çığ gibi büyüdü. Öğretmenler, öğrenciler ve velilerden gelen şikayetler üzerine personel H.T., açığa alındı. H.T. hakkında Valilik tarafından soruşturma başlatıldığı bilgisine yer verilirken konunun Valilik tarafından takip edildiği bildirildi ve ‘Gelişmelerle ilgili ayrıca kamuoyu bilgilendirilecektir.’ denildi.