İzmir’in Torbalı ilçesinde bir binada yaşanan doğal gaz kaynaklı patlama sonucu ilk belirlemelere göre 3 kişinin hayatını kaybettiği 16 kişinin yaralandığı açıklanmıştı. Kötü haberi veren Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, ölü sayısının 4’e yükseldiğini 20 kişinin yaralandığını bildirdi. Yaralıların 10’unun durumunun ağır olduğu belirtilirken bölgeye çok sayıda sağlık, polis ve ambulans sevk edildi. Ekiplerin bölgedeki çalışmaları devam ederken olay yerinden gelen görüntüler patlamanın şiddetinin boyutunu gözler önüne seriyor.

YARALI SAYISI 4’E YÜKSELDİ 10’U AĞIR 20 KİŞİ YARALANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Temenni ediyorum ki yakın bir zamanda somut adımları atarız Cumhurbaşkanı Erdoğan; Temenni ediyorum ki yakın bir zamanda somut adımları atarız

İzmir’in Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi Barış Manço Caddesi’ndeki bir unlu mamuller dükkanında bugün saat 15.00 sularında meydana gelen ve doğal gaz kaynaklı olduğu belirtilen patlama sonrasında cadde adeta savaş alanına döndü. Çevredeki çok sayıda binanın patlama sebebiyle hasar aldığı aktarılırken olayda 4 kişinin hayatını kaybettiği, 10’u ağır 20 kişinin yaralandığı açıklandı.

Izmir Torbalida Facia Patlama Sonrasi Olu Ve Yarali Sayisi Artiyor-1TORBALI BELEDİYE BAŞKANI DEMİR’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Yapılan ihbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık, polis ve itfaiye ekibi sevk edilirken olay yerinden gelen ilk görüntülerde çok sayıda kişinin yerde yaralı olarak yattığı görülüyor. Gelen görüntüler patlamanın şiddetini de gözler önüne sererken Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir’den bölgedeki son durumla ilgili açıklama geldi. Demir, olayda 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 10’u ağır 20 kişinin yaralandığını açıkladı. Ekipler, güvenlik amacıyla bölgedeki tüm doğal gaz hattını kesti. 

Izmir Torbalida Facia Patlama Sonrasi Olu Ve Yarali Sayisi Artiyor-2KRİZ MASASI KURULUYOR

Olay yerine giden Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, bölgedeki durumu ve alınan tedbirleri anlattığı açıklamasında; ‘Sağlı sollu, alttan üstten her taraf boşaltıldı. Kolonlar zarar görmüş olabilir. Hepimiz buradayız. Biz de elimizden gelen desteği veriyoruz mahalle halkına. Yerde insanlar yatıyor. Çok kötü bir durum, kriz masası kuruyoruz.’ dedi.