Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, UEFA tarafından Milli yıldızımız Merih Demiral’a verilen 2 maç cezaya tepki gösterdi. Merih Demiral için destek paylaşımında bulunan Aliyev, ‘Merih’e verilen ceza haksızdır ve şiddetle kınıyorum’ dedi. Aliyev’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma beğeni ve yorum yağdı. 

MERİH DEMİRAL’A DESTEK YAĞIYOR

EURO 2024 turnuvası kapsamında Türkiye ve Avusturya arasında oynanan son 16 turu maçında Milli yıldızımız Merih Demiral, attığı golün ardından yaptığı bozkurt işaretli gol sevinci sebebiyle UEFA tarafından 2 maçla cezalandırıldı. UEFA’nın skandal ceza kararı tepkileri beraberinde getirirken çok sayıda siyasi ve ünlü isim de Merih Demiral’a destek paylaşımlarında bulundu. 

AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI ALİYEV’DEN DESTEK GELDİ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Milli yıldızımız Merih Demiral’ın bozkurt işareti yapması sebebiyle aldığı 2 maç cezayı kınadı. Milli Takımımıza destek veren Aliyev, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; ‘Merih’e verilen ceza haksızdır ve şiddetle kınıyorum. Türk Milli takımına Hollanda’ya karşı oynayacağı maçta galibiyet diliyorum.’ notunu ekledi. 

Ilham Aliyevden Merih Demiral Paylasimi-1MİLLİ TAKIMIMIZA TEBRİK MESAJI

Allan Saint-Maximin'den bomba gönderme Allan Saint-Maximin'den bomba gönderme

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajda Milli Takımımıza tebrik de yer aldı. Aliyev’in mesajında; ‘Almanya’da düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası’nda başarılı bir performans sergileyen Türk Milli Takımımızı, çeyrek finale yükselerek Avrupa’nın en güçlü 8 takımı arasında yer almasından dolayı tebrik ediyorum.’ ifadeleri yer aldı.