Aile destek paketi ödemelerindeki son durum ve ödemelerin yapılacağı tarihler merakla araştırılıyor. Dar gelirli hanelere yönelik  geri ödemesiz verilen desteklerle ilgili araştırmalar Temmuz ayının yaklaşmasıyla birlikte daha da arttı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağladığı destek ödemelerinden birisi de SED yardımı oluyor. Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken ailelere sağlanan destek olan SED desteğinin 2024 Temmuz ayı ödemelerinin tarihi merak ediliyor. İşte SED Temmuz ödemeleri ile ilgili tüm detaylar…

BİM’den Yoğurt Süt Peynir Alanlar Dikkat! Mühim Açıklama Geldi BİM’den Yoğurt Süt Peynir Alanlar Dikkat! Mühim Açıklama Geldi

DAR GELİRLİ HANELERE 5 BİN 330 TL DESTEK ÖDEMESİ

SED yardımı ödemeleri çocuk başına yapılmaktadır. Gelen son zamla birlikte çocuk başına yapılan ödemelerin aylık ortalaması 5 bin 330 TL’ye yükselmişti. Öte yandan koruyucu ailelere çocuk başına yapılan ödemelerin aylık ortalaması ise 8 bin 895 TL’ye yükselmişti. Şimdi ise gözler SED yardımının Temmuz ayı ödemelerine çevrildi. 2024 SED Yardımı Temmuz ayı ödemelerinin yapılacağı tarih merak edilirken Temmuz ayında SED yardımına zam gelecek mi, SED yardımı artacak mı gibi sorular da gündemde.

Emekliye Cifter Cifter Mujde Zamli Emekli Maaslari Netlesti Ek Odemeler Artti 1

SED YARDIMI TEMMUZ AYI ÖDEME TARİHLERİ

Dar gelirli hanelere çocuklarının eğitim hayatlarına destek için sağlanmakta olan ve bu destek ödemeleriyle ailelerin maddi ihtiyaçlarını bir nebze olsun karşılamanın amaçlandığı SED yardımı ödemeleri genellikle ay ortalarından sonra hesaplara yatıyor. 2024 Temmuz ayının ödemelerinin de ay ortalarından sonra hak sahiplerinin hesaplarında olması bekleniyor. Yani destek ödemesinin 20 Temmuz civarında hesaplara yatacağı öngörülüyor. SED desteği ödemeleri hak sahiplerinin hesaplarına yattıktan sonra Bakanlığın resmi internet sitesi veya sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan duyurularla kamuoyu bilgilendiriliyor.

Emekli1-1

SED YARDIMINA YENİ ZAM VAR MI?

SED desteği 2024 Temmuz ayı ödeme tarihleri kadar SED desteğine yeni bir zam yapılıp yapılmayacağı da merak edilenler arasında. Son yapılan artışla 5 bin 330 TL’ye yükselen SED desteğinin yeni artış miktarı da en çok araştırılan konuların başında geliyor. Son olarak destek ödemelerine Ocak ayında zam gelmişti. Temmuz ayında da destek ödemelerinde artış olması bekleniyor. TÜİK’in Haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından memur maaş katsayısına göre destek ödemelerinde yapılacak olan artış da belli olacak. Şimdi tüm gözler Temmuz ayında.