Memur ve emekli maaşlarına yapılan zam oranıyla birlikte pek çok kalemde de zam konusu netleşti. Bilindiği gibi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli, ihtiyaç sahibi hanelere farklı başlıklarda sosyal destek sağlıyor. Bakanlığın sağlamakta olduğu sosyal destek ödemelerine Temmuz ayı memur maaş katsayısına göre zam yapıldı. Aynı zamanda ülke genelindeki farklı şehirlerdeki belediyelerin vatandaşa yönelik destek ödemelerine de artış yapılmaya başlandı. Belediyleler, destek ödemelerinde yaşanan güncellemeleri resmi internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından yayınladıkları duyurularla kamuoyuyla paylaşıyor.

SOSYAL DESTEK KARTI ÖDEMELERİNE YÜZDE 100 ZAM 

TÜİK, 3 Temmuz 2024 tarihinde merakla beklenen Haziran ayı enflasyon verilerini paylaştı ve bu verilerle birlikte 6 aylık enflasyon rakamları da açıklandı. Enflasyon verileriyle beraber memur ve emeklinin maaş zammı da netleşti. Memur ve emekli maaşlarına gelen Temmuz zammıyla birlikte pek çok kalemde de artış yaşandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi hanelere yönelik yapılan sosyal yardım ödemeleri de memur maaş katsayısına göre arttı. Bunun yanı sıra farklı belediyelerin vatandaşa yönelik sağladığı sosyal yardım ödemelerinde de artışa gidildi. Belediyelerin resmi internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden sosyal desteklere yapılan zamlarla ilgili bilgi veriliyor. Çorum Belediyesi de sosyal destek kartı ödemelerinde artışa gidileceğini duyurdu. Yapılacak yüzde 100 oranındaki artışla birlikte hane başı destek ödemeleri 1000 TL oluyor. 

Zamlı ödemeler için açıklama geldi! Bu aydan itibaren hesaplara 5.683 TL yatacak Zamlı ödemeler için açıklama geldi! Bu aydan itibaren hesaplara 5.683 TL yatacak

Hane Basi 1000 Tl Odeme Yapilacak Sosyal Desteklere Bayram Ettiren Zam Mujdesi-54 BİN 902 HANE YARARLANIYOR

Çorum Belediyesi’nden sosyal destek kartı ödemelerinde yapılacak olan yüzde 100 oranındaki zam haberini belediyenin sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı duyuru ile müjdeledi. Yapılan duyuruda; ‘Sosyal Destek Kartı ödemelerimizi artırdık. Şehrimizde, 4 bin 902 haneye sunduğumuz desteği 6 ay içerisinde yüzde 100 artırdık. Hane başı ödemelerimiz 1000 TL oldu.’ ifadeleri yer aldı. Ülke genelindeki farklı belediyelerde destek ödemelerinde artışa gidilmesi durumunda belediyelerin resmi internet sitesi veya sosyal medya hesaplarından duyuru yapılacaktır. Konuyla ilgili belediyelerden yapılacak tüm duyuru ve bilgilendirmeleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.