A Milli Takımımızın kaptanı Hakan Çalhanoğlu, EURO 2024 öncesi büyük heyecanını ve hedeflerini dile getirdi. Inter'de başarılı bir sezon geçiren Hakan, Ay-Yıldızlılar'ın sponsorlarından Prometeon'a özel açıklamalarda bulundu.

Genç ve Çalışkan Bir Takımız

Hakan Çalhanoğlu, "Çok çalışkan ve genç bir takımız. Genç oyuncularımızın potansiyelleri çok yüksek. Eminim hepsi çok başarılı olacak. Bu turnuva bizim için çok önemli. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz." dedi. Özellikle genç yeteneklerin takıma katkısına inancını vurgulayan Hakan, takımın başarısına büyük katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Dortmund'taki Maçlarda Büyük Destek Bekleniyor

EURO 2024'te ülkemizi temsil edecek olmanın heyecanını yaşayan Hakan Çalhanoğlu, "Eminim ki Dortmund’daki maçlarımızda meşhur ‘Sarı Duvar’, kırmızı olacak. Ülkemize başarı getirmek istiyoruz. Bu benim en büyük amacım ve hayalim. Bu turnuva için hislerim gerçekten çok yüksek." şeklinde konuştu. Dortmund'un Sarı Duvar tribününün desteğinin önemine vurgu yaparak, taraftarlarımızın coşkusunun bize güç katacağını belirtti.

Sahaya Odaklanmak Önemli

Hakan Çalhanoğlu, turnuvaya odaklanmanın önemini vurgulayarak, "Bizim için ilk maçımız Gürcistan çok önemli. Hocamız sağ olsun yanımıza çok fazla kişi almıyor. Son iki turnuvada bayağı bir organizasyon vardı. Sahaya odaklanmak daha önemli." dedi. Takım olarak sahada verecekleri performansa odaklandıklarını ve her maçı kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Servet Yardımcı, TFF başkan adayı oldu Servet Yardımcı, TFF başkan adayı oldu

Hamburg'daki Unutulmaz Gol

Hakan Çalhanoğlu'nun EURO 2024 öncesi hatırladığı en güzel golü, "En güzel golüm, Hamburg’da attığım goldü. Hâlâ da yayınlanıyor. Grupta son maçımız orada. Neresi olduğunun bir önemi yok. Taraftarlarımız bizi her yerde çok iyi destekleyeceklerdir." şeklinde konuştu. Hamburg'daki golünün kendisi için özel bir anı olduğunu belirterek, taraftarların her zaman yanlarında olduğunu ifade etti.

Hakan Çalhanoğlu'nun açıklamaları, milli takımımızın EURO 2024'e büyük bir motivasyon ve kararlılıkla hazırlandığını gösteriyor. Takımın lideri olarak Hakan'ın bu sözleri, taraftarlarımızı ve ülke futbolseverlerini gelecek turnuva için umutlandırmış durumda.