Temizlik işçisinden örnek davranış: Yerde bulduğu 3 bin Euro’yu sahibine teslim etti

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde temizlik işçisi yolda bulduğu 3 bin Euro’yu sahibine teslim etti.

HABERDE İNSAN 24.06.2022, 13:33
Temizlik işçisinden örnek davranış: Yerde bulduğu 3 bin Euro’yu sahibine teslim etti

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde temizlik işçisi yolda bulduğu 3 bin Euro’yu sahibine teslim etti.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde belediyede 4 yıldır temizlik işçisi olarak çalışan Yusuf Akın, gece saatlerinde Meydan mahallesinin sokaklarını süpürdüğü sırada yerde bir cüzdan gördü. Cüzdanı açan Akın, içerisinde bir miktar para olduğunu gördü. Belediyeye giden Akın, durumu amirlerine iletti. Amirleri de cüzdanı kontrol ettiklerinde içerisinde 3 bin Euro ve Mehmet Öztürk isimli bir vatandaşa ait nüfus cüzdanı olduğunu gördü. Öztürk’e ulaşan ekipler cüzdanını kaybedip kaybetmediğini sordu. Mehmet Öztürk’ün de içerisinde para bulunan cüzdanını kaybettiğini söylemesi üzerine mahalleye geri dönen Akın, cüzdanı sahibine teslim etti. Parasını sayıp alan Mehmet Öztürk, temizlik işçisine sarılarak teşekkür etti.

Çok ihtiyacım vardı

Temizlik bezi almaya gittiğinde cüzdanını düşürdüğünü söyleyen Mehmet Öztürk, bu gün de bir ödemesi olduğunu ve parayı nasıl ödeyeceğini kara kara düşündüğünü belirterek” Vallahi helal olsun. Allah senden bin defa razı olsun. Allah ne muradın varsa versin. Böyle değerli kardeşlerimizin halen olması bizi sevindiriyor. Allah saylarını arttırsın” dedi.

Boğazımızdan haram geçmedi

Belediye temizlik işçisi Yusuf Akın ise, “Buldum teslim ettim. Biz de alnımızın teriyle kazanmak istiyoruz. Karşı tarafın da bir derdi, bir sıkıntısı vardır diye düşündüm. Şu ana kadar babamız haram yemedi, biz de yemeyeceğiz. Çocuklarımızın boğazına haram sokmayacağız” diye konuştu.

Bilecik’te işletme sahibi olan Mehmet Öztürk, parasını bulan temizlik işçisini de unutmayarak kendisine bir miktar para verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@