Perma Nedir?

GÜNDEM 16.07.2022, 19:18
Perma Nedir?

Perma Nedir?

Perma Nedir? "Kalıcı Saç Modeli" anlamına gelen kalıcı saç modeli, kimyasal bir solüsyonla kalıcı olarak düzleştirilmiş, kıvrılmış veya dalgalı saç anlamına gelir. Özellikle 80'li yıllarda kıvırcık saç şekillendirmede oldukça popüler olan bu saç modeli, artık saçın dokusunu değiştirmek için daha şık bir yol sunan bir saç trendi haline geldi. Perma Nedir?

Kıvırma genellikle saçınızı düz bir şekilde bir maşa veya çubuğa sarmayı ve üstüne bir solüsyon uygulamayı içerir. Daha sonra, doğal hacim ve sıvı dalgaları oluşturmak için sıcaklık kontrollü çubuklar ve kızılötesi ısı kullanan dijital permütasyon adı verilen cihaz yer aldı. Son olarak, ısıyla aktive olan kıvırma maddesi, saçın doğal moleküler yapısını bozarak, şaftların şeklini yansıtan yeniden yapılandırılmış bir saç ile sonuçlanır.

Perma Saça Zarar Verir Mi?

Perma son yıllarda büyük bir geri dönüş yaptı. Ancak alıştığımızın aksine daha modern bir görünüme sahiptir. Eskiden saç maşası sıkı çubuklardan geçiyordu ve pürüzlü görünüyordu, şimdi daha doğal akıyor ve daha pürüzsüz hissettiriyor. Aslında günümüzde kullanılan çubuklar eski ile yeni arasında önemli bir fark yaratıyor. Artık kalıcı plaj dalgaları oluşturmak için bir sabit alabilirsiniz.

Saça Kalıcı Olarak Nasıl Perma Yapılır?

Kıvırma işleminin etkisi altı aya kadar sürebiliyor ancak boyama işleminin aksine boya sürüklenmiyor ve yüzde geri dönüşü olmuyor. Buklelerin saçınızdan tamamen çıkması için uzaması gerekir, neyse ki saçlarınız genellikle doğal görünümlü dalgalar halinde uzar.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@