Kardeşlerin gizemli ölümü!

GÜNDEM 02.08.2022, 10:43
Kardeşlerin gizemli ölümü!

Avustralya'nın Sidney kentinde 7 Haziran tarihinde kiraladıkları evin ayrı odalarında çürümeye başlamış cesetleri bulunan 2 Suudi kız kardeşin ölümüyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Suudi Arabistanlı kız kardeşlerin dört hafta boyunca kirayı ödememesi ve postalarının birikmeye başlamasının ardından, apartman yöneticisi polise durumu bildirmişti.

Polis 7 Haziran’da eve girdiğinde 24 yaşındaki Esra Abdullah Alsehli ve 23 yaşındaki Emel Abdullah Alsehli’nin cansız bedenlerini ayrı odalarda buldu.

Genç kızların ölüm nedeni bir süredir uluslararası kamuoyundaki gündemini korurken, Daily Mail gazetesinin Avustralya edisyonuna ulaşan bir kaynak, çarpıcı iddialarda bulundu. İsmi açıklanmayan ve kardeşlere yakın olduğu belirtilen kaynak Esra ve Emel’in bu yılın başlarında can güvenliği endişesi yaşadığını söyledi. Kaynak, “Binanın dışında iki arabanın arasında duran ve tuhaf davranan bir adam gördüklerini yetkililere söylediler.” dedi. Bu açıklama, genç kızların cinayete kurban gitmiş olabileceği tezini de yeniden gündeme getirdi.Yine aynı kaynak, kardeşlerin, birileri tarafından eve getirilen yemek siparişlerinin kurcalamasından korku yaşadıklarını bina yönetimine ilettiklerini de belirtti.

Aynı binada yaşayan bir komşuları da gazeteye yaptığı açıklamada,  “Onlar iki küçük serçe gibiydi. Kapı çalınsa dahi açmak istemiyorlardı. Bir şeyden korkmuşlardı. ”dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@