Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı yapacak

Son dakika haberi: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KPSS tercihleri ile personel alımı yapacak. İşte ilan.

GENEL 10.01.2023, 00:45
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı yapacak

KPSS 2023/3 tercih kılavuzu yayınlandı.

ÖSYM duyurusu şu şekilde:

"KPSS-2023/3: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2023/3 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.

Adaylar tercihlerini, 06-11 Ocak 2023 tarihleri arasında yapabilecektir. Tercih işlemleri, 06 Ocak 2023 tarihinde saat 14.30’da başlayacak ve 11 Ocak 2023 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2023/3 Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir."

LİSE MEZUNU KADROLAR

2001 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak

2105 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: Ortaöğretim Kurumlarının Seramik ve Cam Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak

2111 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarından mezun olmak

ÖN LİSANS MEZUNU KADROLAR
 

3163 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: Genel İşletme, İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, Ticaret ve Yönetim, Endüstriyel Yönetim, Orta Kademe Yöneticilik, Orta Kademe Yöneticiliği, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi, İşletme Yönetimi, Yönetim, Sevk ve İdare önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3173 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme-Muhasebe önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3181 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: Maliye önlisans programından mezun olmak

3183 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

LİSANS MEZUNU KADROLAR

4099 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak.

4429 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri veya Çalışma Ekonomisi lisans programından mezun olmak

4503 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: Kamu Yönetimi,Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi lisans programlarının birinden mezun olmak.

4611 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

4669 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak

4747 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: Mimarlık lisans programından mezun olmak. 

4757 Nitelik Kodu Ne Demek İşte Anlamı: Şehir ve Bölge Planlama lisans programından mezun olmak.

BAŞVURU
Başvurular ÖSYM Aday İşlemleri ais.osym.gov.tr adresinden alınıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@