Malatya'da dilenci operasyonu

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanlarından oluşan "Mobil Huzur Ekibi" vatandaşların duygularını istismar eden dilencilere yönelik denetim yaptı.Büyükşehir...

Malatya'da dilenci operasyonu

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanlarından oluşan "Mobil Huzur Ekibi" vatandaşların duygularını istismar eden dilencilere yönelik denetim yaptı.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte çalışmalarını yoğunlaştıran Mobil Huzur Ekibi, vatandaşların yoğun olarak kullandığı otobüs durakları, hastaneler, marketler ve cami önlerini mesken tutan dilencilere ve sokakta çalıştırılan çocuklara karşı denetim yaptı.

Denetimler çerçevesinde özellikle camii ve hastane önlerinde vatandaşların dini ve vicdani duygularını istismar ederek, dilencilik yapan kişiler hakkında Kabahatler Kanunu’nun 33. Maddesi gereğince yasal işlem uygulandı.

Mobil Huzur Ekipleri ayrıca trafik akışının yoğun olduğu kavşaklarda dilencilik yapan çocuklar ile mendil satan çocukları da bulundukları yerlerden alarak ailelerine teslim etti.

YORUM EKLE