MABESEM kursiyerleri sınavlardan başarıyla çıktı

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (MABESEM) kursiyerlerinden 30'unun, girdikleri özel yetenek sınavlarında başarılı olduğu bildirildi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, eğitim ve hobi...

MABESEM kursiyerleri sınavlardan başarıyla çıktı

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (MABESEM) kursiyerlerinden 30'unun, girdikleri özel yetenek sınavlarında başarılı olduğu bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, eğitim ve hobi amaçlı kursların yer aldığı MABESEM, özel yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencilere de hizmet verdi.

Çeşitli okulların özel yetenek sınavına hazırlanan ve MABESEM kurslarında eğitim alan 30 öğrenci istedikleri lise ve fakülteleri kazandı.

Bu yıl girdikleri özel yetenek sınavlarında elde ettikleri başarılarla MABESEM kursiyerlerinden 12'si güzel sanatlar lisesi, 11'i eğitim fakültesi, 8'i de güzel sanatlar fakültesine kayıt hakkı elde etti.

MABESEM kurs öğretmenlerinden Fikret Başıbüyük, kursiyer öğrencilerin, istedikleri lise ve fakültelere yerleşmelerinden gurur duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Buraya gelen öğrencilerimiz eksikliklerini görüp yoğun bir çalışma temposuna giriyorlar. Bugüne kadar verdiğimiz kurslarla güzel sanatlar lisesi, eğitim fakültesi ve güzel sanatlar fakültesine yüzlerce öğrenci gönderdik. Önümüzdeki sene yetenek sınavına girecek öğrencilerin şimdiden gelip kayıt yaptırmaları gerekiyor."

YORUM EKLE