Lise mezunu 3000 polis alımı kesinleşti

Lise mezunlarından bu sene çok sayıda polis alımı yapılacak.

GENEL 14.01.2023, 23:58
Lise mezunu 3000 polis alımı kesinleşti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun geçen gün yaptığı polis alımı açıklamasından sonra ilk bilgiyi aldık. Edinilen bilgilere göre lise mezunlarından 2 bin 500 polis alımı yapılacağı öğrenilirken 500 komiser yardımcısı olarak yetiştirmek üzere öğrenci alımı yapılacağı öğrenildi.

Geçen sene yürürlüğe giren yeni kanun ile birlikte Polis Akademisi Başkanlığı bünyesine lise mezunlarından komiser yardımcısı olarak yetiştirmek üzere öğrenci alımı yapılacak.

PMYO 2 BİN 500 POLİS ALIMI YAPILACAK

Lise mezunlarından PMYO'lara lise mezunlarından 2 bin 500 polis alımı yapılacak. Yapılacak polis alımına baktığımızda 26 yaşından gün almamış adaylardan 2500 kadın erkek polis alımı olacak. TYT puanı ile yapılacak polis alımı 2023 YKS'den sonra yapılacak. Ağustos ayında ilan yapılacak. Alınacak adaylar 2 yıl eğitim gördükten sonra ön lisans mezunu polis olarak EGM bünyesinde göreve başlayacak.

POLİS FAKÜLTESİNE 500 POLİS ALINACAK

Polis Fakültesine de öğrenci alımı yapılacak. Kadın ve erkek adaylar arasından 500 civarında komiser yardımcısı alımı yapılacak. Alınacak adaylar 4 yıllık eğitim sonrası EGM bünyesinde komiser yardımcısı olarak göreve başlayacak. Polis fakültesine 500 polis alımı Ağustos ayında yapılacak.

Yorumlar (1)
Yunus B. 3 hafta önce
Hayırlı uğurlu olsun, denenir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@