Etkileyici Dişler İçin Eskişehir Diş Teli Tedavisi

GENEL 20.11.2022, 01:03
Etkileyici Dişler İçin Eskişehir Diş Teli Tedavisi

Etkileyici Dişler İçin Eskişehir Diş Teli Tedavisi

Ağız ve diş sağlığı insanların her zaman önem vermesi gereken konular arasında yer alıyor. Lakin dişlere gerekli özeni göstermemek, dış etkenler gibi durumların devreye girmesi ile beraber dişlerde ayrıklık ortaya çıkar. Pek çok kişi ilk olarak böylesi durumları pek ciddiye almıyorlar. Lakin var olan durum hem performans hem de görsel anlamda kötü sonuçları ortaya çıkartıyor. Dr. Dt. Ghizlane Genç tarafından gerçekleştirilen Eskişehir diş teli tedavisi ile beraber ise artık çok daha güzel dişlere sahip olmak oldukça kolay.

Önceki dönemlerde konu Eskişehir diş teli tedavisi olduğu zaman sürecin uzunluğu ve diş tellerinin beraberinde getirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı birçok kişi ne kadar ihtiyacı olsa da bu tedaviyi yaptırmak istemiyorlardı. Lakin şimdilerde başta Dr. Dt. Ghizlane Genç olmak üzere farklı isimlerin bu konuda başarılı çalışmalar yapması ve diş telleri konusunda gelişen teknoloji ile beraber çok daha kişiye özel tedavilerin uygulanması sonucunda artık diş yapısında var olan sorunları gidermek isteyenler, bu konuda hiç olmadığı kadar başarılı adımlar atıyorlar. Eskişehir diş teli tedavisi sırasında dişlerin üzerine braket ismi verilen kulplar yapıştırılır. Sonrasında diş telleri bunların arasından geçirilir ve belirli oranlarda kuvvet uygulanarak dişlerin istenilen konuma gelmesi sağlanır. Bu tedavi zaman isteyen tedavilerden bir tanesidir. Aynı zamanda dişlere teller ile uygulanan kuvvet doktor tarafından belirlenmiş aralıklar ile yeniden ayarlanmalıdır.

Eskişehir Diş Teli Tedavisi Kimler Tarafından Tercih Edilebilir?

Dişlerinde çarpıklık, yamukluk, eğrilik olanlar, dişlerinin diziliminde bozukluk olanlar ve dişlerinin olması gerektiği yerde olmamasından şikayetçi olanlar Eskişehir diş teli tedavisi ile istediği düzgün yapıdaki dişlere kolaylıkla ulaşabilirler. İnsanların bir kısmı Eskişehir diş teli tedavisinin sadece estetik anlamda güzel görünen dişlere sahip olmak adına yaptırıldığı düşüncesinde olabiliyor. Lakin dişlerin sağlıklı bir yapıya sahip olabilmesi adına doğru yerde olmasının önemi son derece büyüktür. Doğru isimler tarafından takılacak olan diş telleri kişinin sadece güzel bir gülümseye yardımcı olmuyor. Aynı zamanda konuşma bozukluğu ve diş gıcırdatması gibi sorunların da çözülmesini ağlıyor. Diş teli tedavisine başlanması için yaş sınırı bulunmamaktadır. Gerçekleştirilecek diş teli tedavisi için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Süt dişlerini dökerek kalıcı dişlerini tamamlamış olan herkes Eskişehir diş teli tedavisi için uygundur. Bu tedaviyi yaptırmak isteyenler, alanında uzman ortodontist ile görüşerek tedavi planını oluşturmalıdır.

Diş Teli Tedavisi Fiyatları?

Günümüzde Eskişehir diş teli tedavisi konusunda araştırma yapılırken de görüleceği üzere artık bu konuda ciddi anlamda fiyat farklılıkları ortaya çıkmaya başlamış durumda. Konu ile alakalı tek bir fiyat söylenmesi mümkün değildir. Çünkü her kişinin diş, çene ve kemik yapısı farklıdır. Yani doktor tarafından gerçekleştirilecek diş teli tedavileri de tamamen kişiye özel olarak planlanır. Bu durumda da fiyatlarda değişim kendini gösterir. Bunlarla beraber;

  • Tek çene ya da diş çene diş teli yapısı
  • Çarpıklık miktarı
  • Seçilecek braket ve diş teli materyal çeşidi
  • Dişler ayrık ise ayrılık durumundaki dişlerin arasındaki uzaklık
  • Çene ve damak darlığı gibi yapısal bozukluklar
  • Çenenin geride ya da önde olması

Gibi etkenler de Eskişehir diş teli tedavisi sırasında fiyatı etkileyen faktörler olarak biliniyor. Bu aşamada doğru şekilde fiyat alabilmek adına mutlaka doktor ile iletişime geçilerek muayene olunması gerekir.

Dişlerindeki sorunlardan ötürü kendini kötü hisseden ve bu konuda en etkili adımları atmak adına alanında en iyi isim ile iletişime geçmek isteyenler, https://www.ghizlanegenc.com/tedavilerimiz/dis-teli üzerinden aradıklarını bulabilirler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@