30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Ali Kaban, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Kaban, mesajında, aziz Türk milletinin, kendisini esarete mahkum etmek isteyen işgal güçlerine karşı kıyama kalkarak, 19 Mayıs 1919'da başlattığı...

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Ali Kaban, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaban, mesajında, aziz Türk milletinin, kendisini esarete mahkum etmek isteyen işgal güçlerine karşı kıyama kalkarak, 19 Mayıs 1919'da başlattığı bağımsızlık mücadelesinin 30 Ağustos 1922'de şan ve şeref dolu bir zaferle nihayete erdiğini belirtti.

Bu kutlu günün 95. yıl dönümünün yurdun her köşesinde idrak etmenin sevincini yaşadıklarını ifade eden Kaban, şunları kaydetti:

"Tarihin tanıklık ettiği en büyük zaferlerden birisi ile neticelenen Milli Mücadele sürecinde aziz milletimiz bedelini kanı, canıyla ödeyerek milli ve manevi değerlerini çiğnenmekten, cennet yurdumuzu parçalanmaktan kurtarmış ve Türk'ün asla esir edilemeyeceğini silinmez harflerle tarihe not düşmüştür. Türk milleti ve Türk vatanı üzerinde hesap yapanlar dün Haçlı Seferleri ve Sevr dayatması ile sabrımızı zorlayıp tarihi bir ders aldıklarını unutmuş gibi kara gün 15 Temmuz 2016’da yine aynı senaryolarla harekete geçmişlerse de Türk'ün çelikten iradesi karşısında yine hezimete uğramışlardır çünkü Türk milleti 1040'da, 1071'de, 1453'de ve 1923'de sahip olduğu iman, azim, cesaret ve kararlılığı hâlâ muhafaza etmektedir ve bu hasletlerini son nefer, son nefes ve son damla kana kadar da muhafaza edecektir."

YORUM EKLE