Milli formayı terleten Merih Demiral, dün akşam Avusturya maçındaki performansıyla hem galibiyeti getirdi hem de ülkemize büyük bir gurur yaşattı. Son 16 turundan çıkan ve çeyrek finale yükselen Milli Takımımızın çeyrek finaldeki rakibi Hollanda oldu. Milli Takımımızdan gelen galibiyetle tüm Türkiye büyük bir sevinç yaşadı. Galibiyeti getiren 2 golü kaydeden Merih Demiral, gol sevinci sırasında bozkurt işareti yapmış ve gündem olmuştu. UEFA’nın Merih Demiral hakkında soruşturma başlatmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’tan bir Milli yıldızımıza destek paylaşımı geldi.

MERİH DEMİRAL’A SORUŞTURMA

UEFA, A Milli Futbol Takımımızın oyuncusu Merih Demiral hakkında Avusturya maçına attığı golden sonra yaptığı ‘Bozkurt’ işareti sebebiyle soruşturma başlattı. UEFA’nın açıklamasında, Merih’in yaptığı bozkurt işareti ‘uygunsuz hareket’ olarak nitelendirildi. Demiral hakkında UEFA Disiplin Yönetmeliği’nin 31 (4) maddesi uyarınca soruşturma açıldı. Bu kararın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’tan Merih Demiral’a destek geldi.

Merih Demiral geliyor! Süper Lig devi EURO 2024’e damga vuran yıldız için harekete geçti Merih Demiral geliyor! Süper Lig devi EURO 2024’e damga vuran yıldız için harekete geçti

Genclik Ve Spor Bakanindan Merih Demirala Destek Yaptigi Paylasima Begeni Yagiyor-1

‘UZUN UZUN YAZMAYA GEREK YOK’

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Merih Demiral’a açılan soruşturmanın ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Milli yıldızımıza sahip çıktı. Bakan Bak, Merih Demiral’ın bozkurt işareti yaptığı kareyi sosyal medya hesabından paylaşarak ‘Uzun uzun yazmaya gerek yok’ notunu düştü. Kısa sürede gündem olan bu paylaşıma beğeni yağdı.