Sağlık Bakanı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda görev değişimleri oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yapılan atamalar Resmi Gazete’de yer bulurken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da görevine veda ettiği öğrenildi. Özellikle koronavirüs salgını döneminde verdiği mücadeleyle hafızalara kazınan Fahrettin Koca, Bakanlık koltuğunu Kemal Memişoğlu’na devretti. Bu sabah gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

FAHRETTİN KOCA’DAN VEDA 

Görevi Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’na devreden Fahrettin Koca, bugünkü evir teslim töreninde yaptığı konuşma ile veda etti. Sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek başlayan Koca, ‘Meclis’te yeminle başlayan görevimdeki 2183 gün hayatımın milletime adanmış günleridir. Bu imkanı bana veren Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Düşüncesi ne olursa olsun tüm vatandaşlarımızı kuşatacak hizmeti benimsedim. Cesur kararların gereklerini yapmaya çalıştım. Şehir hastaneleri bunlar arasındadır. Benim dönemim acı ve sarsıcı olayların dönemi oldu. Elazığ depremi acısını yaşadık. Kovid 19 küresel salgını izledi bunu. 6 Şubat depremleri büyük travma oldu. Bu 3 olayda ağır sınavlar verdik. Sağlık sistemimiz bu sınavları başarıyla verdi. Son 6 yılda ihalesi yapılan şehir hastanelerini kamu bütçesiyle yaptık. Beyaz reformun sonuçlarıyla sağlıkta şiddet sorununu çözdük.’ dedi.

Eğer eksikse bu tavsiyeleri dikkate alın Eğer eksikse bu tavsiyeleri dikkate alın

Fahrettin Koca Istifa Sonrasi Ilk Kez Konustu Saglik Bakani Degisti-1‘SİZE EMANET EDİYORUM’

Sözlerine devam eden eski Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarında önemli iyileştirmeler yapıldığını da ekledi ve görevi devretti Kemal Memişoğlu’na; ‘Sayın bakan ben bir emanet aldım, sahibi millet olan bu emaneti size emanet ediyorum. Başlattığımız teknoloji transferleri ile tesislerimiz için aşılardan ikisinde teknoloji transferi başladı. Hedef 2028’e geldiğimizde tüm aşıları yerli olarak üretebilmektir. Sancaktepe’deki hücre ve gen hastanesinin hayat bulması milletimizin beklentisidir.’ dedi.