2016 yılında hain darbe girişiminin geri püskürtüldüğü 15 Temmuz günü her yıl Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak anılmaktadır. 15 Temmuz resmi tatil ilan edilmiştir. Son günlerde Etimesgut Belediyesi’nden gelen 15 Temmuz kararı eleştiriliyor. Etimesgut Belediyesi, tasarruf tedbirleri kapsamında 15 Temmuz için etkinlik yapılmamasına karar verdi. Belediyenin bu kararı eleştirileri de beraberinde getirdi.

ETİMESGUT BELEDİYESİ 15 TEMMUZ ETKİNLİĞİ YAPMAYACAK

Demokrasi ve Milli Birlik Günü olan 15 Temmuz, resmi tatil ilan edildi. Yaklaşan 15 Temmuz’a doğru çeşitli anma ve etkinlik programları hazırlıklarına başlanırken Ankara’nın Etimesgut Belediyesi’nden tartışma yaratan bir karar geldi. Etimesgut Belediyesi, tasarruf tedbirleri kapsamında 15 Temmuz için etkinlik yapılmamasına karar verdi. 

Etimesgut Belediyesi 15 Temmuz Karariyla Tepki Cekti Etkinlik Yapilmayacak-115 TEMMUZ ETKİNLİKLERİNE RET CEVABI

Feci kaza! Tur otobüsünün freni boşaldı: Ölü ve yaralılar var Feci kaza! Tur otobüsünün freni boşaldı: Ölü ve yaralılar var

Her yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitlerimiz için anma etkinlikleri düzenlenirken 15 Temmuz resmi tatil oluyor. Etimesgut Belediyesi Meclisi, anma etkinlikleri için ret cevabı verdi. Valilik ve Kaymakamlığın çeşitli etkinlikler düzenleyeceğinin belirtildiği ret cevabında; ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri ile ilgili olarak Valilik ve Kaymakamlık tarafından çeşitli etkinlikler düzenleneceğinden Belediyemizce herhangi bir etkinliğin yapılmayacağı Komisyonlarımızın 28/06/2024 tarih ve müşterek 22 sayılı raporu ile uygun görülmüş olup, raporumuz yüce Meclis’in görüşüne arz olunur.’ denildi. 
 

Etimesgut Belediyesi 15 Temmuz Karariyla Tepki Cekti Etkinlik Yapilmayacak-2