Milyonlarca emekli vatandaş Temmuz 2024 zammını yetersiz buldu. Enflasyon zammı açıklandı ancak emekliler ilave zam bekliyor. Emekliye ilave zaman olup olmayacağı konusunda gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çevrilmiş durumda. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ise sessizliğe büründü. Peki emekliye ek zam gelecek mi? Emekliye ilave zam son dakika açıklaması haberimizde…

Depoları doldurun! Akaryakıta OKKALI bir ZAM geliyor Depoları doldurun! Akaryakıta OKKALI bir ZAM geliyor

Emekli maaşı son günlerde Türkiye'de en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Temmuz 2024 zamları açıklandı ancak emekliler için hala ilave zam beklentisi var. Milyonlarca emekli vatandaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni bir açıklama yapmasını istiyor ve bekliyor. Çünkü %24.73'lük zam oranı emekliler tarafından kabul görmedi. O sebeple de bir an önce ilave zaman açıklaması isteniyor. Emekliye ek zam gelecek mi gelmeyecek mi tartışmaları devam ederken bir son dakika açıklaması yapıldı.

ÜZÜLMEYİN YENİ MAAŞLAR…

Sosyal Güvenlik uzmanları, emekliler için ilave zam kararı alındığını iddia ediyor. Hatta iktidara yakın isimlerden olan gazeteci Cem Küçük canlı yayında emekli maaşlarına ilave zam geleceği konusunda açıklamalarda bulundu. Özellikle en düşük emekli maaşı ile ilgili yeni bir düzenleme beklendiğini belirten Cem Küçük, önümüzdeki günlerde refah payı zammı ile ilgili de açıklama olacağını söyledi.

SGK UZMANI İSA KARAKAŞ MORAL BOZDU

Ancak bugüne kadar emekliye ek zam konusunda her zaman olumlu açıklamalarda bulunan SGK uzmanı İsa Karakaş ise bu defa açıklamaları ile emeklinin moralini bozdu. Emekliye yapılan zam oranlarının yetersiz olduğunu belirten İsa Karakaş, üzgünüm diyerek Temmuz ayında bir ilave zam olmayacağını belirtti. Emekli maaşı olan Milyonlarca kişi ise büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

EMEKLİNİN BEKLENTİSİ HALA YÜKSEK

Emekli maaşı alan milyonlarca kişinin ise ilave Zam konusunda hala beklentileri yüksek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konuda henüz açıklama yapmaması emeklileri umutlandırıyor. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net bir açıklama gelmesi bekleniyor.