İŞKUR'dan iş arayanlara çok yüksek maaşlı iş teklifi!

İŞKUR'dan çoğu vatandaşa istihdam sağlayacak iş ilanı geldi. İŞKUR, 28 bin Türk Lirası ücretle çalışacak işçi alımı yapacağını duyurdu.

EKONOMİ 21.01.2023, 11:44
İŞKUR'dan iş arayanlara çok yüksek maaşlı iş teklifi!

Binlerce vatandaşa istihdam sağlayan İŞKUR'dan sürekli yeni ilanlar geliyor. İŞKUR üzerinden yabancı iş ilanları çok rağbet görüyor. İŞKUR'un resmi internet sitesinde paylaşılan bir duyuruya göre, Etiyopya'da yüksek maaşlı işçi alımına başlandığı açıklandı. İşte detaylar…

28 BİN LİRAYLA BAŞLAYACAK PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

İŞKUR'un resmi sitesindeki e-şube yurtdışı iş ilanı bölümüne baktığınızda Etiyopya'da eleman alımı olduğunu görebilirsiniz.

işkur

ŞARTLAR NELERDİR?

HD MOBİLYA DIŞ TİCARET SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ başvurularda aranan şartlar hakkında duyuru yayınladı.

İlana bakıldığı zaman erkek personellerin işe alındığı görülüyor. İş tanımında "Etiyopya Ülkesinde yer alan fabrikada çalıştırılmak üzere tercihen askerliğini yapmış, pasaportu olan Kenar Kapamacı alınacaktır." yazıyor. İlan için son tarih 31 Ocak 2023 olarak belirtildi.

İŞKUR NEDİR?

İŞKUR eski adıyla "İş ve İşçi Bulma Kurumu", iş arayanlar ve çalışanlar için resmi kurumdur. İşsizlik maaşı son dönemde İŞKUR'u önemli bir kurum haline getirdi.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), iş ve işçi bulmaya aracılık eden önemli bir resmi kurum olarak bilinmektedir. İŞKUR bugüne kadar çok sayıda insanı istihdam ederek veya şirketlere eleman sağlayarak istihdam etmekte ve çok önemli istihdamıyla tanınmaktadır. İşsizlik, Türkiye'nin ve dünyanın en büyük sorunlarından biri olarak kabul ediliyor. Türkiye İstatistik Kurumu'na (TÜİK) göre işsizliğin yüzde 12 seviyesinde olduğu biliniyor. Yani Türkiye'de 3 milyon 715 bin işsiz var. İşçi ile işvereni birbirine bağlayan İŞKUR, işsizlik oranı yükselince daha da önem kazandı. Ekonominin gelişmesiyle birlikte İŞKUR'un iş yükü azalmakta ve artmaya devam etmektedir. İŞKUR sadece iş ve işçi aramıyor. İstihdamı korumak ve geliştirmek gibi sorumluluklarını da yerine getirmektedir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@