İhtiyaç, taşıt, konut kredisi ödeyenlere müjde! O paraları geri alabilirsiniz

Bankalardan ihtiyaç konut taşıt kredisi kullananlar dikkat. O paraları artık geri almak mümkün. Türk bankaları işbirliği yaptı ve ödediğiniz paraları geri iade ediyor.

EKONOMİ 16.01.2023, 15:06
İhtiyaç, taşıt, konut kredisi ödeyenlere müjde! O paraları geri alabilirsiniz

Bankalardan konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi kullananlar için güzel haber geldi. Artık o paraları talep etmeniz durumunda geri iade alabileceksiniz. Üzerinden yıllar geçmiş olsa bile ödediğiniz paraları geri almak mümkün. Yapmanız gereken tek şey et talimat vermek ve takip etmek. Peki, ödediğiniz hayat sigortası parası nasıl geri alınır? Bankalardan kredi çekenler hayat sigortası parasını nasıl alabilir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı banka kredisi kullananlar için güzel haberi duyurdu. Orta gelirli olan kişiler başvuru Yapmaları halinde bankalara ödedikleri hayat sigortası parasını geri alabilecek. Üstünden çok zaman geçmiş olsa bile e-devlet üzerinden başvuru yaparak paranızı alabilirsiniz. Üstelik birikmiş paranızı toplu halde almakta mümkün. Peki, bankalardan para iadesi nasıl alınır? e-devlet hayat sigortası parayı iadesi başvurusu nasıl yapılır?

banka-para-iadesi-2.jpg

HAYAT SİGORTASI PRİMİNİ GERİ İADE ALABİLİRSİNİZ

Bankalardan taşıt kredisi konut kredisi ya da ihtiyaç kredisi çektiğiniz sırada hayat sigortası yaptırmak zorunlu oluyor. Hayat sigortası primi yaşa göre ya da hak çektiğiniz Kredi tutarına göre değişebiliyor. Ancak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından alınan yeni kararla birlikte hayat sigortası primi geri iade edilecek. Bankaların aldığı hayat sigortası primi borçlu kişinin ölümü durumunda Kredi teminatı olarak alınıyor. Eğer borçluluk işi borcunu tamamlarsa talep etmesi halinde hayat sigortası primi geri iade ediliyor. Üstelik üzerinden yıllar geçmiş olsa bile hayat sigortası primini geri almak mümkün oluyor.

banka-para-iadesi-3.jpg

HAYAT SİGORTASI PRİMİ NASIL GERİ ALINIR?

Bankalardan hayat sigortası primini geri alabilmek için öncelikle e-devlet üzerinden giriş yapmanız ve Hayat Sigortası poliçe ve tazminat bilgi sorgulama yazarak arama yapmanız gerekmektedir. Ardından ayrıntılı bilgiler bölümüne geçerek poliçe durum metnini girebilirsiniz. Yürürlükte ibaresinin bulunması halinde Bilgilerinizi doğrulayarak hayat sigortası priminizi bankadan Geri talep edebilirsiniz. Bankadan geri talep ettiğiniz primleri e-talimat bölümünden takip etmeniz mümkündür.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@