Doktor Ender Saraç'ın 2017 ve 2021 yılları arasında 13 yaşındaki oğluna yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 12 yıldan 22,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada beraat ettiği öğrenildi.

Tom Cruise yürekleri ağızlara getirdi Tom Cruise yürekleri ağızlara getirdi

Doktor Ender Sarac Cinsel Istismar Davasindan Beraat Etti-1

İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, sanık Ender Saraç ve avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı katılım sağladı. Duruşmada savunma yapan Ender Saraç'ın avukatı Altın Mimir, yargılamanın en büyük mağdurlarının müvekkili ve çocuğu olduğunu ifade ederek, müvekkili hakkında beraat kararı verilmesini talebinde bulundu. Son sözü sorulan sanık Ender Saraç, "Bu suçu asla ve asla işlemedim. Bir komploya kurban gittim, mahkemenizden beraat talep ederim" ifadelerini kullandı. Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Saraç'ın, üzerine atılı suçu işlemediğinin sabit olduğu gerekçesiyle beratına karar verdi. Duruşmanın sonrasında sosyal medya hesabından Ender Saraç ile bir fotoğrafını paylaşan avukat Altın Mimir "Sevgili Ender Saraç'a karşı yapılan komplonun ilk günden buna yana karşısında oldum. Şükürler olsun ki yargılanıp üzerine atılı suçu işlemedi sabit olmakla beraat ederek iftiradan aklandı" şeklinde ifadeler kullandı..

Doktor Ender Sarac Cinsel Istismar Davasindan Beraat Etti-2
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan bir iddianamede, 5 Aralık 2023'te mağdur çocuk M.S'nin okuldaki öğretmenlerine babası Ender Saraç'ın kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlatmasının ardından okul idaresinin tuttuğu tutanakların polise bildirildiği ve bunun üzerine soruşturma başlattığı aktarılmıştı.