Kara para aklama iddiasıyla haklarında soruşturma başlatılan ve başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Dilan Polat ve Engin Polat, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Dilan-Engin Polat davası aylardır devam ederken Polat çiftinin tutukluluk halleri de sürüyor. Dilan ve Engin Polat’ın iddianamesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. İddianamede Dilan Polat, örgüt yöneticisi olarak değerlendirilirken Engin Polat için ise örgüt lideri değerlendirmesi yapıldı. Polat çiftinin 3 ayrı suçtan 40 yıla kadar hapsi istendi.

75 SAYFALIK İDDİANAME DÜZENLENMİŞTİ

Polat çiftinin davası sürüyor. Cezaevinde tutuklulukları devam eden Dilan-Engin Polat çiftinin davasında yeni gelişmeler yaşandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından Dilan ve Engin Polat çiftinin de aralarında olduğu 28 şüpheli hakkında kara para aklama iddiasıyla tam 75 sayfalık iddianame düzenlenmişti. Hazırlanan iddianameden yeni detaylar ortaya çıkarken söz konusu iddianamede Engin Polat için örgüt lideri, Dilan Polat için ise örgüt yöneticisi değerlendirmesi yapıldı.

Genç görünmek için yüzüne somon spermi enjekte ettirdi Genç görünmek için yüzüne somon spermi enjekte ettirdi

Dilan Engin Polat Davasinda 40 Yil Hapis Talebi Luks Araclar Guzellik Merkezleri 75 Sayfali-1GÜZELLİK MERKEZLERİ VE LÜKS ARAÇLAR

Hazırlanan iddianamede yeni detaylar yer alırken Polat çiftinin 2017 yılından beri yasa dışı yollarla kazandıkları parayı lüks araçlar alarak akladıkları, güzellik merkezlerini ise paravan olarak kullandıkları tespit edildi. İddianamede yer alan eylemlerin yıllara yayılmış bir süre içerisinde devamlılık arz eden bir yapı dahilinde suç işleme kararlılığıyla sürdürüldüğü de kaydedildi. 

Dilan Engin Polat Davasinda 40 Yil Hapis Talebi Luks Araclar Guzellik Merkezleri 75 Sayfali-240 YIL HAPİS TALEBİ

İddianameden yeni detaylar kısa sürede gündemin ilk sıralarına yerleşirken Engin Polat, Dilan Polat, Sezgin Polat, Alper Kürşat Polat, Sıla Doğu, Ahmet Gün ve Mustafa Özalp hakkında ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma yönetme’, ‘Suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama’, ‘7258 Sayılı futbol ve diğer spor müsabakalarında bahis ve şans oyunları düzenlenmesi hakkında kanuna muhalefet’ olmak üzere 3 ayrı suçtan 40 yıla kadar hapisleri istendi.