Milli Takımımız, Avusturya’yı yenerek çeyrek final biletini kapmıştı. Çeyrek finalde Hollanda ile mücadele edecek olan Milli Takımımız Berlin’de yarı final mücadelesi verecek. Büyük bir heyecanla beklenen çeyrek final maçı öncesinde önemli bir gelişme gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Takımımıza destek için Almanya’ya gideceği ve çeyrek final maçını stadyumda izleyeceği öğrenildi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ALMANYA’YA GİDİYOR

Merih Demiral geliyor! Süper Lig devi EURO 2024’e damga vuran yıldız için harekete geçti Merih Demiral geliyor! Süper Lig devi EURO 2024’e damga vuran yıldız için harekete geçti

Milli Takımımızın EURO 2024 mücadelesinde çeyrek final turuna çıkması sonrası büyük bir sevinç yaşanmıştı. Avusturya ile oynadığı son 16 turu maçını kazanan Türkiye, Berlin’de oynanacak olan çeyrek final maçına yükseldi. Türkiye’nin çeyrek finaldeki rakibi ise Hollanda oldu. Ülkemize büyük bir gurur ve sevinç yaşatan Milli Takımımıza Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da desteklerini esirgemiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Temmuz’da oynanacak çeyrek final maçında Millilerimize destek için Almanya’ya gidiyor.

Cumhurbaskani Erdogan Millilerimize Destek Icin Almanyaya Gidiyor-1PROGRAMINI İPTAL ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 6 Temmuz Cumartesi günü Azerbaycan’ın Şuşa kentinde düzenlenecek olan Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi’ne katılacağı programı iptal ettiği ve o tarihte oynanacak olan Türkiye-Hollanda çeyrek final maçını izlemek için Almanya’ya gideceği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha sonra 9-11 Temmuz tarihlerinde Washington’da düzenlenecek olan NATO 75. Yıl Zirvesi için ABD’ye gideceği aktarıldı.