17 Bin TL Ödeme Yapılıyor! Kimlik Kartı İle Başvuran Herkese Destek Var 17 Bin TL Ödeme Yapılıyor! Kimlik Kartı İle Başvuran Herkese Destek Var

SGK’dan çalışan annelere yönelik önemli bir destek projesi geldi. SGK ve Avrupa Birliği işbirliğiyle hayata geçirilen destek projesi kapsamında çalışan annelere nefes aldıracak önemli bir destek sunuluyor. Belirli şartları olan bu destekten sadece Ankara, İstanbul ve İzmir’de ikamet edenler yararlanabiliyor. Bu 3 ilde ikamet eden annelere özel destekle ilgili tüm detaylar merak ediliyor. 12 ay boyunca devam eden destekten yararlanmak isteyenler başvuru şartlarını ve başvuru detaylarını merak ediyor.

ÇALIŞAN ANNELERE 11.000 TL DESTEK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Avrupa Birliği işbirliğinde başlatılan bu proje kapsamında çalışan annelere bakıcı desteği sağlanıyor. Çalışan annelere bakıcı desteği ile ilgili tüm detaylar merak edilirken 12 ay boyunca süren bu destekle ilgili tüm detaylar araştırılıyor. Çocuğu olan ve çalışma hayatı devam eden kadınların hayatına dokunacak olan bu destekle ilgili tüm ayrıntılar merak ediliyor. Eğitimli bakıcı desteği ile çalışan annelerin iş hayatında daha etkin olması amaçlanıyor. Bu destek sayesinde anneler evlerinde eğitimli bakıcı çalıştırıyor ve bu destek tam 1 yıl boyunca devam ediyor. Çalışan annelere sunulan bu desteğin tutarı ise 11.000 TL.

Calisan Annelere 11 Bin Tl Veriliyor O Illerde Yasayanlar Dikkat 12 Ay Boyunca Alabilirsini-3BAŞVURU ŞARTLARI

Çalışan annelere yönelik sunulan 11 bin TL destek ile ilgili şartlar da araştırılıyor. Hayata geçirilen bu proje kapsamında söz konusu destekten yararlanmak isteyen anneler de başvuru şartlarını merak ediyor. Bu destekten Ankara, İstanbul ve İzmir’de ikamet edenler yararlanabiliyor. Başvuru şartlarından ilki Ankara, İstanbul ve İzmir’de ikamet etmek olarak karşımıza çıkıyor. Başvurudaki bir diğer şart ise annenin SSK’lı olarak tam zamanlı bir işte çalışıyor olması. Öte yandan başvuru tarihinde 0-24 aylık çocuk sahibi olmak gerekiyor. Belirlenen bu yaş aralığı çocuklarda bakıma en çok duyulan dönem olarak belirtiliyor. Annelerin çalıştıracakları bakıcıların 0-36 ay çocuk bakım eğitimi almış olmaları ve bu konuda da sertifikalı olmaları gerekmektedir. Eğitimli bakıcılar, çocukların gelişiminde önemli bir rol oynuyor.

Calisan Annelere 11 Bin Tl Veriliyor O Illerde Yasayanlar Dikkat 12 Ay Boyunca Alabilirsini-2BAŞVURU SÜRECİ

Destek projesi kapsamında bakıcı olarak çalışmak isteyenlerin de yaş, ikamet ve eğitim gibi başvuru şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. Bu projeden yararlanmak isteyen çalışan annelerin ve bakıcıların başvuru süreci ile ilgili merak ettikleri tüm ayrıntılara SGK’nın resmi internet sitesinden ulaşabilecekleri aktarılıyor. Bu desteğe başvuruların nasıl, nereden yapılacağı, hangi belgelerin gerekli olduğu ve diğer tüm ayrıntılar SGK’nın resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.