SSK ve Bağ kur Emeklisine Hafta Sonu Müjdeleri! 15 Milyon Emekliye Ek Para Ödenecek SSK ve Bağ kur Emeklisine Hafta Sonu Müjdeleri! 15 Milyon Emekliye Ek Para Ödenecek

Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer, Dolar kuru ile ilgili tahminleri nedeniyle artık felaket tellalı olarak anılıyor. Sosyal medya hesabından yeni paylaşımlar yapan Selçuk Geçer, dolar kurunun 50 TL'ye yükseleceğini açıkladı. Selçuk geçer büyük atak için tarih verdi.

Dolar kurunda uzun süredir devam eden durgunluk, ani bir yükselişle son buldu. Doların 33 TL seviyesine çıkmasının ardından ekonomist Selçuk Geçer, doların 50 TL'ye yükseleceği tarihi açıkladı ve yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

DOLARIN YÜKSELİŞİ

Geçtiğimiz aylarda yapılan yerel seçimlerin ardından dolar kurundaki durgunluk sona erdi. Dolar kuru, dün itibariyle hızlı bir artış göstererek 33 TL seviyelerine ulaştı. Bu gelişme üzerine ünlü ekonomist Selçuk Geçer, doların 50 TL seviyelerine yükseleceği öngörüsünü paylaştı.

Buyuk Atak Yolda Dolar 50 Lira Olacak Ekonomist Selcuk Gecer Tarih Verdi 1

TCMB VE EKONOMİSTLERİN TAHMİNLERİ

Dolar kurundaki dalgalanmaların ardından Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ve ekonomistler yeni tahminlerde bulundu. TCMB'nin son tahminlerine göre, dolar kuru 2024 yılının sonunda 40 TL seviyesine ulaşacak. TCMB, daha önce yaptığı tahminleri 38,5 TL ve bu ay 37,74 TL olarak güncelledi.

YATIRIMCILAR İÇİN UYARILAR

Selçuk Geçer, doların yıl sonuna kadar 50 TL seviyesini görebileceği tahminini paylaşarak yatırımcıların dikkatini çekti. Geçer, dolar kurunun bu seviyeye ulaşması durumunda kontrol edilemeyeceğini belirterek, "Bu durumda 50 olursa şanslı olun" ifadelerini kullandı.

DOLARIN GELECEĞİ

Yerel seçimlerin ardından yeniden yükselişe geçen dolar kuru, Haziran ayı başından itibaren yüzde 2 değer kaybetmişti. Ancak, son günlerde yaşanan hızlı artış, yatırımcılar arasında endişe yarattı. Ekonomistler ve TCMB'nin tahminleri, dolar kurundaki hareketliliğin devam edebileceğini gösteriyor.