Kilosu 400 lira olan beyaz çilek, sosyal medyayı ikiye böldü

İngiltere'de ünlü bir perakende mağazası, pamuk şeker tadındaki üzüm ve limonlu kavununun ardından yeni hibrit meyvesini piyasa sürdü. Sosyal medyada yeni tartışma konusu oldu

BİLİM VE TEKNOLOJİ 20.01.2023, 10:01
Kilosu 400 lira olan beyaz çilek, sosyal medyayı ikiye böldü

İngiltere merkezli giyim, ev ürünleri ve lüks gıda ürünleri firması Marks & Spencer, tüketiciler arasında tartışmaya neden olan son ürününü tanıttı. Hibrit şekilde üretilen beyaz çilek, tıpkı bir kırmızı çilek gibi görünüyor ancak tadı oldukça farklı.

Firma, ananas aroması ve vanilya notaları ile kırmızı çilek gibi tatlı olan yeni meyve hibritini gerçekten benzersiz olarak tanımlayarak şu ifadeleri kullandı:

Kilosu 400 lira olan beyaz çilek sosyal medyayı ikiye böldü - Resim: 3

JAPON ÇİLEKLERİYLE ÇAPRAZLANDI

“Yeni beyaz inci çileği adlı ürünümüzün mükemmel boyut ve kalitede üretilmesi için geleneksel çileklerle çaprazlanmış Japon beyaz çileği tohumları kullandık. Onları Japonya'daki çiftçiler doğal bir ortamda yetiştirdik.”

Diğer taraftan, sosyal medya kullanıcıları 200 gramı 3,50 sterlin (Yaklaşık 80 lira) karşılığında satılan beyaz çilekler hakkında ikiye bölündü. Bazıları hibrit meyveyi ilginç bulurken, bazıları ise beyaz çileğin gereksiz bir icat olduğunu ifade etti.

Bazı kullanıcılar "Çileğin ananas gibi tat vermesini istemiyorum, çileklerin tadı çilek gibi olsun istiyorum” dedi.

"AKLINDAN DAHA FAZLA PARASI OLANLAR BU MEYVEYİ ALIR"


Chris adlı bir Twitter kullanıcısı ise "Beyaz çilekler korkunç görünüyor ve tatsız olduklarına bahse girerim. Ancak, yılın bu zamanında kırmızı olanlar da öyle. Hiç şüphe yok ki aklından çok parası olan birileri bu çilekleri alır ama mevsiminde meyve sebze yemeye ne oldu?" yorumunu yaptı. 

Kilosu 400 lira olan beyaz çilek sosyal medyayı ikiye böldü - Resim: 1

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@