Milli yıldızımız Merih Demiral’ın 2 Temmuz akşamı oynanan Türkiye-Avusturya maçında attığı golden sonra bozkurt işareti yapması sebebiyle UEFA’dan skandal bir karar gelmiş ve Demiral hakkında soruşturma başlatılmıştı. UEFA, Merih Demiral’a 2 maç ceza verdi. Bu karar sonrası harekete geçen TFF ise CAS’a gideceğini duyurdu. Ceza kararı sonrası Merih Demiral’a destek yağdı. Sosyal medya platformu ‘X’te ‘Be Fair UEFA’ etiketi gündemin ilk sıralarına yerleşti.

UEFA’DAN SKANDAL CEZA KARARI

UEFA’nın Merih Demiral2a verdiği ceza sonrası Türk taraftarlar ayağa kalktı. Siyaset ve magazin dünyasının tanınmış isimlerinden Merih Demiral için destek paylaşımları gelirken sosyal medyadan da Demiral’a destek tweetleri yağdı. ‘X’ platformunda açılan ‘Be Fair UEFA’ etiketi ile Merih Demiral’ın fotoğrafı paylaşıldı ve UEFA’ya ‘Adil Ol’ çağrısı yapıldı.

Aşure tarifi tam ölçülü tam kıvamında! İlk kez aşure yapacaklara özel ev yapımı aşure Aşure tarifi tam ölçülü tam kıvamında! İlk kez aşure yapacaklara özel ev yapımı aşure

Be Fair Uefa Ne Demek Be Fair Anlami Ne Merih Demirala Destek Yagiyor-1BE FAIR NE DEMEK?

Sosyal medyada açılan ‘Be Fair UEFA’ etiketinin ardından ‘be fair ne demek?’ sorusuna yanıt aranmaya başlandı. Be fair; ‘Adil Ol’ anlamını taşıyor. UEFA’nın Merih Demiral’a bozkurt işareti sebebiyle 2 maç ceza vermesi sonrası İngiliz oyuncu Bellingham’ın yaptığı uygunsuz hareket hatırlatılırken UEFA’nın Bellingham’a uygunsuz hareketinden dolayı verdiği 1 maçlık cezayı ertelemişti. Konuyla ilgili paylaşımda bulunan gazeteci Yağız Sabuncuoğlu, UEFA’nın Jude Bellingham’ın savunmasını 5 gün boyunca inceledikten sonra kararını verdiğini hatırlattı ve TFF ve Merih Demiral’ın savunmasını ise bu sabah aldıktan sonra 3 saat incelediğini ve cezayı verdiğini belirtti. UEFA’nın ceza konusunda adil davranmadığına dikkat çekilirken sosyal medyada Merih Demiral’a destek devam ediyor.