Haziran ayı enflasyon verileri ve beraberindeki 6 aylık enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla emekli ve memura yapılacak zam oranı da netleşti. Emekli ve memurların Temmuz maaş zam oranları belli olurken gözler zamma ve zamlı maaşların ödeneceği tarihe çevrildi. Zamlı emekli maaşlarının ne zaman, hangi tarihte yatacağı merak ediliyor. SSK emekli maaşları ne zaman yatacak 2024? Zamlı bağkur maaşları ne zaman yatar? Emekliler zamlı maaşlarını ne zaman alacak? Zamlı maaşlar Temmuz’da yatar mı? İşte detaylar…

EMEKLİ VE MEMURUN MAAŞ ZAMMI BELLİ OLDU

tüik’İN 3 Temmuz tarihinde açıkladığı Haziran ayı enflasyon verilerinin ardından Ocak-Şubat-Mart-Nisan-Mayıs-Haziran olmak üzere 6 aylık enflasyon verileri de belli oldu ve memur ve emekli maaş zammı da açıklandı. Açıklanan verilere göre, 2024 yılının Temmuz ayında memur ve emeklilerin maaş zam oranı yüzde 19,31 olurken, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş zam oranı ise yüzde 24,73 oldu. Maaş zam oranlarının açıklanmasıyla birlikte gözler zamlı maaşların hesaplara geçeceği tarihe çevrildi. Emekli vatandaşlar zamlı maaşlarının ödeneceği tarihi merak ediyor.

Bagkur Emekli Maasi Zamli Odemeler Basliyor 2024 Temmuz Emekli Maasi Odeme Takvimi-1ZAMLI EMEKLİ MAAŞLARI TEMMUZ’DA YATAR MI?

2024 Temmuz ayında artan emekli ve memur maaşlarıyla birlikte gözler zamlı maaş ödemelerine çevrildi. Emekli ve memur maaşlarında zammın belli olmasının ardından milyonlarca emekli vatandaş da zamlı maaşlarının ne zaman ödeneceğini araştırmaya başladı. Hem SGK hem de Bağ-Kur emeklileri zamlı emekli maaşlarının hesaplara yatacağı tarihi araştırıyor. Zamlı emekli maaşlarının 17 Temmuz 2024 tarihinden itibaren hesaplara yatırılması bekleniyor. Bilindiği gibi emekli maaş ödemeleri tahsis numarasına göre yapılıyor. Bu kapsamda 4A ve 4B emekli maaşı ödeme günleri arama motorlarının ilk sıralarında yer almaya başladı. 

Bagkur Emekli Maasi Zamli Odemeler Basliyor 2024 Temmuz Emekli Maasi Odeme Takvimi-2SSK EMEKLİ MAAŞI ÖDEME GÜNLERİ

SSK emekli maaşı ödeme takvimi şu şekilde;

-    Tahsis numarasının son rakamı 9 olanlar ayın 17’si

-    Tahsis numarasının son rakamı 7 olanlar ayın 18’i

-    Tahsis numarasının son rakamı 5 olanlar ayın 19’u

-    Tahsis numarasının son rakamı 3 olanlar ayın 20’si

-    Tahsis numarasının son rakamı 1 olanlar ayın 21’i

-    Tahsis numarasının son rakamı 8 olanlar ayın 22’si

-    Tahsis numarasının son rakamı 6 olanlar ayın 23’ü

-    Tahsis numarasının son rakamı 4 olanlar ayın 24’ü

-    Tahsis numarasının son rakamı 2 olanlar ayın 25’i

SSK ve Bağ-Kur emeklisine ek gelir MÜJDESİ! Tutar tam 24.000 TL SAKIN KAÇIRMAYIN SSK ve Bağ-Kur emeklisine ek gelir MÜJDESİ! Tutar tam 24.000 TL SAKIN KAÇIRMAYIN

-    Tahsis numarasının son rakamı 0 olanlar ayın 26’sı

BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞI ÖDEME GÜNLERİ 

Bağ-Kur emekli maaşı ödeme takvimi şu şekilde;

-    Tahsis numarasının son rakamı 4-9-7 olanlar ayın 25’i

-    Tahsis numarasının son rakamı 3-1 olanlar ayın 26’sı

-    Tahsis numarasının son rakamı 8-6-4 olanlar ayın 27’si

-    Tahsis numarasının son rakamı 2-0 olanlar ayın 28’i