Asgari ücrete temmuz zammı olacak mı olmayacak mı tartışmaları hız kesmeden devam ediyor. Her ne kadar hükümetten asgari ücrete ara zam olmayacağı yönünde açıklamalar yapılsa da hem muhalefet hem de Cumhur ittifakı ortakları bu konuda tepkili. Bu defa açıklama BBP lideri Mustafa Destici’den geldi. Asgari ücret tartışmalarının yersiz olduğunu belirten Destici, temmuz'da yapılması gereken zam oranını da açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan dün asgari ücret zammı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuş ve tepki çekmişti. Temmuz ayında milyonlarca Asgari ücretli zam Beklerken hükümet zam kapısını tamamen kapattı. Tepki gösteren isimlerden biri de Cumhur ittifakı ortaklarından Büyük Birlik Partisi Başkanı Mustafa Destici oldu. Asgari ücrete zam zorunluluğu olduğunu belirten Destici aynı zamanda oranda verdi.

VERGİLERİ ARTTIRMAK ÇÖZÜM DEĞİL

Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik duruma ve asgari ücret zammına ilişkin açıklamalarda bulunan Büyük Birlik Partisi Genel başkanı Mustafa Destici, ekonomiye ilişkin çözümün vergi arttırmak olmadığını dile getirdi. Vergi yükünün büyük kısmının düşük gelirli vatandaşın sırtına bindiğini belirten Destici, Yapılması gereken şeyin Kazancı olup da vergisi alınmayan kalemlerin belirlenmesi ve bu kalemlerin vergilendirmesi olduğunu dile getirdi. Adil bir vergi sistemi olması gerektiğine dikkat çeken Destici, az kazanandan az vergiyi yüksek kazanandan yüksek vergi alınması gerektiğini vurguladı.

Bankalara yeni talimat! KKM’de parası olanları yakından ilgilendiriyor Bankalara yeni talimat! KKM’de parası olanları yakından ilgilendiriyor

Si̇l Baştan Deği̇şi̇yor! Zamlı 65 Yaş, Engelli, Evde Bakım, Kıdem Tazminatı Belli Oldu 2

EMEKLİ ZAMLARINA YENİ DÜZENLEME

Cumhur ittifakı ortaklarından Mustafa Destici, emekli maaşı alan vatandaşların ciddi bir geçim sıkıntısı yaşadığına da dikkat çekerek en düşük emekli maaşının mutlaka asgari ücret seviyesine çekilmesi gerektiğine dikkat çekti. Emeklilerin yaşadığı geçim sıkıntısının ancak bu şekilde çözülebileceğini belirten Destici, asgari ücretle endeksli bir emekli maaşı belirlenmesi gerektiğini savunduğu nokta

ASGARİ ÜCRETE %25 ZAM TALEBİ

Asgari ücret zammı içinde devreye giren Büyük Birlik Partisi Genel başkanı Mustafa Destici, Temmuz ayında bir zam zorunluluğu olduğunu söyledi. Enflasyonun şu anki düzeyinin Asgari ücretin yılda bir kez belirlenmesine izin vermediğini belirten Destici, mutlaka asgari ücret zammı yapılması gerektiğine dikkat çekerken yapılacak artışında en az %25 olması gerektiğini vurguladı.