Emekli maaşlarına zam için kritik bir zirve gündemi bugünün gündem konusu oldu. Ankara’da yapılacak kritik zirvede 4 ismin bir araya geleceği belirtilmişti. Ana gündem maddesi emekli maaşına zam olan bu toplantıyla ilgili merak edilenlere yanıt aranırken asgari ücrete ara zam konusu da bu gündemle yeniden tartışılmaya başlandı. Kök aylıkların ele alınacağı bu kritik zirvede asgari ücret ile ilgili bir gündem var mı, asgari ücrete ara zam, ek zam olacak mı sorusuna yanıt toplantıya katılacak isimlerden biri olan AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler’den geldi.

EMEKLİ MAAŞLARI İÇİN SÜRPRİZ ZİRVE

Emeklilerin gözü ve kulağı zam düzenlemesinde. En düşük emekli aylığı, kök maaşlardaki düzenleme ile ilgili gelecek açıklamalar merakla bekleniyor. 6 aylık enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından emekli maaş zammı oranı Temmuz’da yüzde 24,73 olarak netleşmişti. Bilindiği gibi enflasyon zammı kök maaşlara uygulanmakta. Kök maaşı 7 bin 710 TL ve altında olanlar ise yapılan zamma rağmen en düşük aylığın altında kaldı. Maaş düzenlemesi için bugün gelen sürpriz toplantı haberi ise emeklileri heyecanlandırdı. En düşük emekli maaşına düzenleme için harekete geçildi.

Depoları doldurun! Akaryakıta OKKALI bir ZAM geliyor Depoları doldurun! Akaryakıta OKKALI bir ZAM geliyor

Asgari Ucret Zamminda Karar Verildi Ara Zam Bekleyenler Icin Haber Geldi-1EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI 12 BİN TL’YE ÇIKABİLİR

En düşük emekli maaşına düzenleme için harekete geçildiği belirtilirken kulislerde yer alan iddialara göre mevcutta 10 bin TL olan en düşük emekli maaşının 12 bin TL’ye çıkarılabileceği belirtiliyor. Bugün ise gündeme düşen sürpriz toplantı kararı çok konuşuldu. 4 ismin bir araya geleceği kritik toplantıda ana gündem maddesi emekli maaşı olacak. Bu toplantıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler ve AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın bir araya geleceği aktarıldı.

Asgari Ucret Zamminda Karar Verildi Ara Zam Bekleyenler Icin Haber Geldi-2ASGARİ ÜCRETE ARA ZAMMA KAPILAR BİR KEZ DAHA KAPATILDI

Emekli maaşları için toplantı kararının ardından asgari ücret için de bir heyecan başlamıştı. Asgari ücrete Temmuz ayında yapılması talep edilen ara zammın bu kritik zirvede ele alınıp alınmayacağı merak edilirken ara zam konusuna kapılar bir kez daha kapatıldı. Milyonlarca asgari ücretli çalışanı da heyecanlandıran sürpriz zirve sonrasında asgari ücretli çalışanların moralini bozan açıklama toplantıya katılacak isimlerden biri olan AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler’den geldi. Bu konu hakkında net konuşan Güler, ‘Asgari ücretle ilgili ara zam çalışmamız yok. Böyle bir beklenti olmasın’ dedi.